Dishoek. "Dishoek betekent eigenlijk Dijkhoek. Rond het jaar 1100 is hier een dijk aangelegd, waar later zand overheen is aangebracht, zodat het nu duinen zijn." In dubio over dennen Inmiddels is de kruip-door-sluip- door-route in het Zeeuwse oerwoud beland. Karei: "Mensen gaan vaak naar verre streken voor oerwoud, maar dit struweel is eigenlijk ook oerwoud. Een broedende havik vliegt verderop uit een van de dennenbomen. "Dennen zijn, in tegenstelling wat mensen soms denken, niet inheems. Ze zijn begin 20e eeuw geplant." Ze zorgen voor een gemengd gevoel bij de bosbeheerder: "Ze houden het zand van de duinen vast, wat natuurlijk heel goed is. Maar aan de andere kant drinken ze veel, veel meer dan loofbossen. Daardoor zorgen ze voor verdroging." Echt wandelen zit er in het dichtbegroeide stuk niet in. Maar een mooie plek om te rusten is het des te meer. Ina Seijnstra (68): "Ik ben het er helemaal mee eens datje hier niet mag komen, zo'n kwetsbaar stukje ongerepte natuur." Karei: "Ja, het mooiste zou zijn als je aan iedereen kon laten zien hoe mooi het hier is, maar het probleem is dat de natuur hier te klein voor is, te kwetsbaar. De beste appeltaart! Terug bij de strandovergang wacht René van strandpaviljoen De Zeester de dames op met, volgens de dames, de beste appeltaart van Walcheren. Bianca: "Normaal gaat de Zeester pas om 10.00 uur open maar speciaal voor ons een uurtje eerder." Het blijkt maar weer. De dames mogen dan erg van wandelen houden, ze zoeken maar al te graag naar een reden voor appeltaart... 18 Naast: Boven op de duinen is het uitzicht prachtig. Linksonder: Na gedane arbeid is het goed rusten bij strandpaviljoen de Zeester. Rechtsonder: Hij schettert overal bovenuit. Het roodborstje zit hoog in de boom.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 18