ons nieuwe logo maaien weer van start waterschapScheldestromen Kijkt u eens goed naar ons nieuwe logo. Wat ziet u erin? Of beter: wat haalt u eruit? Zeeland wellicht? Het nieuwe logo van waterschap Scheldestromen heeft de vorm van een schild. Een schild wat kracht en bescherming uitstraalt maar ook vriendelijk overkomt door de ronde vormen. En inderdaad: het toont de Zeeuwse delta. De vormen van de eilanden zijn op een abstracte manier weergegeven. Kijken we nog verder, dan zien we ook de letters 'w' en 's' van waterschap Scheldestromen terug in de kronkelende lijn. De komende maanden zult u het logo vaker tegenkomen: op auto's en borden bijvoorbeeld. (LvD) U heeft ze misschien al voorbij zien komen in de polders. De maaimachines waarmee het waterschap de sloten en watergangen aanpakt. Voor het eind van het jaar moet ruim 8.500 kilometer sloot gemaaid zijn. Hard nodig voor een goede waterdoorvoer. In het najaar en in de winter is er nauwelijks of geen verdamping of opname door planten. Alle regen die dan valt, moet worden afgevoerd via de sloten. Te veel riet en andere planten belemmeren de doorstroming van het water. Hierdoor kan wateroverlast ontstaan. Het maaisel wordt uit de sloot gehaald en op het aangrenzende perceel gelegd. Daar moet de grondgebruiker het verwerken. (MV) Heerlijk uitwaaien op de Reuzenhoeksedijk vlakbij Terneuzen. Vanaf september volgend jaar is het mogelijk om daar veilig over het nieuwe fietspad te rijden. Het waterschap is deze maand begonnen met de aanleg van nieuwe fietspaden en fietsroutes in Zeeuws-Vlaanderen. In totaal gaat het om vijf verschillende projecten: fietspad Hontenissestraat, fietspad Paalseweg, fietspad Reuzenhoeksedijk, fietsroute Heikant - Sint Jansteen en fietsroute Groede - Oostburg. De projecten worden in verschillende periodes opgeleverd. Als de oplevering van het laatste project in september volgend jaar plaatsvindt, ligt er in Zeeuws-Vlaanderen ruim elf kilometer aan nieuwe fietspaden. Toeren maar! (WH) Meer info: www.wszv.nl Het maaien gebeurt in duo's

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 6