In Terhole vinden we de agrarische zorgboerderij Binnenste Buiten van Caroline (42) en Jan-Kees (47) van Gaaien. Caroline is teamleider Beheer eigendommen bij het waterschap, Jan-Kees is docent. Met hun kinderen Willemien (16) en Jan-Peter (15) en vier oproepkrachten en vrijwilligers geven zij invulling aan hun missie: jongeren met een beperking tot rust en tot zichzelf laten komen. "Iedere week ontvangen we kinderen vanaf 5 jaar. Ze hebben te maken met sociale, medische of gedragsproble men. We hebben bijvoorbeeld kin deren met verschillende vormen van autisme", vertelt Jan-Kees. Een vast dagritme is voor hen erg belangrijk. "We starten altijd met een binnenacti- viteit", zegt Caroline. "Knutselen, een spelletje of spelen met de tractoren. Daarna gaan we naar buiten, Jan-Pe ter is een echte buitenman. Hij vindt een minikoe, kippen en pony's op de monumentale boerderij. Willemiens' grote passie zijn haar drie pony's. Als ze niet bezig is met het "pimpen" van haar Shetlanders, dan begeleidt ze kinderen bij het ponyrijden. "Wat belangrijk is dat de kinderen alles in eigen tempo kunnen doen. Hier heb ben we nooit haast. En hebben we dat een enkele keer toch, dan laten we dat natuurlijk nooit blijken", lacht Jan-Kees. het leuk om de kinderen te helpen bij het eieren rapen, voetballen, tram polinespringen en skelterrijden. Ook maait hij met de tractor regelmatig het gras", vertelt Jan-Kees. Bij alle activiteiten krijgen Caroline en Jan-Kees ondersteuning van hun oproepkrachten. De eigen kinderen helpen na schooltijd. Naast het gezin wonen er varkens, twee boerenknol- len, een hond, katten, een konijn, Ttmrafrr^iii

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 24