Zeeuwse wandel Bevriidinas Kom in de kas Het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp neemt u mee te rug naar een bijzonder stuk Zeeuwse historie. Tijdens de Tweede Wereldoorlog bonden geallieerde militairen van diverse nationali teiten in Zeeland de strijd aan met de Duitse bezetter. Aan beide zijden ging dit gepaard met veel doden en gewonden. Ook onder de Zeeuwse bevolking vielen vele slachtoffers. Het museum biedt een rondgang langs belangrijke gebeurtenissen in de Tweede Wereld oorlog. Op woensdag is het museum (Coudorp 41 in Nieuwdorp) geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer weten? Kijk op www.bmzeeland.nl. Het aantal kilometers sloot dat we jaarlijks maaien voor een goede doorstroming van het water. De Stichting Landschaps beheer Zeeland organiseert samen met vele anderen de opzet van wandelnetwerken in Zeeland. Een wandelnet werk is een verzameling van diverse wandelpaden in een bepaald gebied. Een voorbeeld is het Kiekendiefpad (www.kiekendiefpad.nl). Een wandelroute van ruim 75 kilometer over boerenland, binnendijken en stille weg getjes, vanaf De Piet tot het Goese Sas, rond de dorpen Oud-Sabbinge, Wolphaartsdijk en Wilhelminadorp, door het krekengebied van de Ooster en Westerschenge, met een uitloop naar het historische centrum van Goes. Ook op Walcheren komt er een wan delnetwerk. In juni moet het gereed zijn. www.routebureauzeeland.nl Altijd al eens een kijkje willen nemen in een kassencomplex? Op zaterdag 31 maart openen vier bedrijven in de Bathpolder bij Rilland tussen 13.00 en 17.00 uur hun deuren voor u. Komt u met de auto? Dan kunt u parkeren op de carpoolplaats bij de Kreekraksluizen. Bussen brengen u vervolgens naar de kassen. Voor kinderen is er van alles te doen en ongetwijfeld kunt u kraakverse tomaten en komkommers proeven. www.komindekas.nl 14

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 14