pontaal van Vlaanderen Beveland Ezelen op Noord- Hoe vaart een containerschip veilig vanaf de Westerschelde naar Gent? Bij een bezoek aan het Portaal van Vlaanderen ofwel het sluizencomplex van Terneuzen krijgt u antwoord op deze en andere vragen. Het informatiecentrum vormt een attractie apart en de toegang is gratis. De Stichting Portaal van Vlaanderen laat bezoekers graag kennismaken met de dynamiek van de Terneuzense haven. En laat zien hoe de sluizen werken, wat er allemaal komt kijken bij binnen- en zeevaart en hoe belangrijk deze haven voor de economie is. Op woensdagen en zaterdagen kunt u deelnemen aan een vaartocht. Het centrum is open van 13.00 tot 17.00 uur (behalve op zondag en maandag). Actuele informatie vindt u op www.portaalvanvlaanderen.nl. Wandelen met ezels, het kan op Noord-Beveland. In Stroodorp is een zogenoemd 'ezelshuis' te vinden. Groepen kunnen onder begeleiding met ezels op pad voor een tocht door de polders tussen Stroodorp en Geersdijk. Tijdens een tocht van zo'n tweeënhalf uur loopt u met een Franse langharige reuzenezel aan de hand door de polder. De tochten zijn zeer geschikt voor gezinnen. De ezels zijn heel kindvriendelijk en kinderen kunnen op de rug van de ezel als ze moe zijn. Voor groepen zijn de kosten €19,50 per persoon. Op woensdagmiddag en zaterdagochtend kan er sowieso in groepsverband gelopen worden en anders op afspraak. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Bianca Plune van www.ezelshuis.nl of www.ezelspoor.nl (06-28888087). 15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 15