Stoofweg Sint-Annaland in de steigers De Stoofweg bij Sint-Annaland ondergaat dit jaar een grote metamorfose. Ruim 150 oude populieren maken plaats voor esdoorns, het asfalt van de weg wordt helemaal vernieuwd en er wordt een vrijliggend fietspad aangelegd. Deze winter zijn we begonnen met de eerste opdracht en in het najaar gaan we verder met de rest. Het weghalen van de oude bomen is een mooie winterklus voor onze buitendienstmedewerkers, zeker om dat ze het zelf mogen doen. Het was hoog tijd dat de oude bomen werden verwijderd. De bomen hebben de weg behoorlijk beschadigd met hun wortels en het asfalt doen verweren door hun schaduw. "Met een beetje wind, vlogen de takken er al af', vertelt Peter Ligtendag die met zijn kraan druk in de weer is om de grote boomstammen in hun val te bege leiden en de takken te slepen naar de versnipperaar. Vanuit z'n warme cabine op de kraan maakt hij steeds handgebaren naar de zager. Samen zorgen ze ervoor dat de bomen in hun val geen schade aanrichten. "We proberen hier alles heel te houden", roept Peter terwijl hij net een grote stam langs een groot verkeersbord manoeuvreert. Inmiddels zijn alle bomen verwijderd en wordt er hard gewerkt aan de voorbereidingen voor het groot onder houd en het fietspad komend najaar. De weg wordt nu nog als een echte rammelweg ervaren. Met een strakke asfaltlaag en doorgroeistenen in de berm voor extra stevigheid, behoort dat straks tot het verleden. Een apart fietspad maakt de weg veiliger voor alle weggebruikers. Fietsers en wan delaars worden gescheiden van de auto's, maar ook van het landbouw- verkeer. Voorlopig wordt het fietspad aangelegd vanaf de Dorpsweg tot aan de Hoenderweg. Voor het reste rende deel is het waterschap nog in nauw overleg met de grondeigenaren. Zodra daar overeenstemming over is bereikt, legt het waterschap het fiets pad tot aan de Langeweg aan. 19 Locatie: Stoofweg, Sint-Annaland Aantal bomen: 154 populieren Diameter dikste boom: ruim 1 meter Lengte fietspad: 1.000 meter Hoeveelheid asfalt: 4.850 m2 door Danielle Steijn-Laing Sint-Annaland

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 19