Marathojp lil Zeeuws-Vlaande Benieuwd naar Zeeuwse overblijfselen uit de middeleeuwen? Vrijwilligers van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland (AWN-Zeeland) verzorgen regelmatig tochten naar Het Verdronken Land van Rilland. De tocht van ongeveer 2,5 uur gaat langs de restanten van het middeleeuwse dorp Oud-Rilland. Dit dorp is tijdens de Sint-Felixvloed van 5 november 1530 door de golven verzwolgen. Amateurarcheologen hebben de vondsten in kaart gebracht en op gezette tijden gaan de vrijwilligers het gebied monitoren. Wie mee wil lopen, kan zich individueel of in groepsverband aanmelden via dickydekoning@zeelandnet.nl of rudidercks@home. nl. In overleg wordt een datum afgesproken. Meer informatie: www.awnzeeland.nl. Het waterschap sponsorde een informatiebord. (CdP) Voordat fruit gereed is voor consumptie, speelt water een belangrijke rol. Het wordt gebruikt om fruit te sorteren en te reinigen. Wat overblijft, is water dat allerlei afvalstoffen bevat: fruittransportwater. Dit mag niet zomaar in het riool of op het oppervlaktewater worden geloosd. Een probleem voor fruittelers. De Nederlandse Fruitteelt Organisatie (NFO) heeft daarom samen met het waterschap, provincie, ZLTO en pcfruit Vlaanderen een speciale zuiveringsinstallatie ontwikkeld. Deze installatie, bij Fruit Packing Zeeland in Kapelle, zorgt ervoor dat het transportwater schoon genoeg is om te lozen. Zo'n zestig telers gebruiken de installatie en verbeteren daarmee de water- en bodemkwaliteit. (JP) Zaterdag 12 mei vindt voor de vierde keer de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen plaats. De marathon wordt steeds populairder vanwege het afwisselende parcours langs de Nederlands- Belgische grens. Lopers ervaren deze marathon echt als een belevenis! Het startschot is op de markt van Hulst. Het parcours gaat door de Clingse en Steense bossen en loopt via de Staats- Spaanse linies naar de finish op de markt van Terneuzen. Waterschap Scheldestromen sponsort de marathon, omdat het evenement een sportieve manier is om te genieten van het Zeeuws-Vlaamse deel van het werkgebied. Het parcours gaat voor een groot deel over waterschapswegen. Zin gekregen in een sportieve ontdekkingstocht door Zeeuws-Vlaanderen? Aanmelden kan via www.marathonzvl.com. Aanmoedigen mag natuurlijk ook! (AG) 6

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 6