Een paar spelregels Links: Boten mogen 24 uur op dezelfde plaats blijven liggen. Middenonder: De zandbak is een geliefde plaats. Rechtsonder: Ook voor viervoeters is het heerlijk op de eilanden. naar een naderende donkere lucht. Terwijl we richting de haven varen, zijn er ook nog mensen die er met de boot op uit trekken. Berry zegt: "Bij slecht weer - en vooral onweer - moet je zorgen datje van en uit het water bent. Je herkent meteen de slimme en de minder slimme mensen." In een onopvallend hoekje ziet Berry nog een klein bootje dobberen. Zou daar iets aan de hand zijn? Met zijn verrekijker bekijkt hij de situatie. "Oh, laat maar. Een verliefd stelletje dat met opzet een onopvallend plekje heeft uitgezocht." We vervolgen onze vaarweg naar de haven. En of de wijsheid het wint van de liefde? We zullen het nooit weten. wordt gegooid", zegt Berry. Samen maken ze de tent een kopje kleiner. "Opgelost." Na inspectie van twee eilanden weet Berry al dat zijn verlof van de volgende dag niet door kan gaan: "Ik moet morgen nog een extra rondje doen, je kunt zien dat er door de drukte werk genoeg is. Zoals het nu is, kunnen we het weekend niet ingaan." Haringvreter Een van de grotere eilanden is Haringvreter. Op dit eiland staan koeien en paarden. "Als we geluk hebben, dan zien we ook nog reeën of herten", zegt Berry. Dat is meteen ook de eerste vraag van een vrouw die we daar tegenkomen. "Vind je wel eens een gewei? Ik ben zelf op zoek geweest in het bos, maar durfde vanwege teken eigenlijk niet verder", vertelt de vrouw. Berry legt uit hoe te handelen bij teken of horzels. "Dat blijft gevaarlijk, altijd goed opletten, hoor." En over de geweien zegt-ie: "We komen wel eens geweien van reeën en damherten tegen, maar meestal zien ze er dan niet meer uit hoor." Terug naar de basis Onderweg zien we waterskiërs op een plek waar dat niet is toegestaan. Wanneer onze boot in beeld komt zijn ze verdwenen. "Ze hebben ons al lang gezien. Dat is wel eens het nadeel van herkenbaarheid", grinnikt Berry. "Er komt slecht weer aan", Berry wijst Om recreatie op of bij het Veerse Meer voor iedereen zo prettig mogelijk te houden, gelden er bepaalde regels. Zo mag er alleen gebarbecued worden op de aangegeven plaatsen en is open vuur, wild kamperen en natuurlijk vandalisme niet toegestaan. Ook geldt er voor de openbare steigers een 24-uurs regeling zodat plaatsen voor iedereen toegankelijk zijn. Zo houden we het leuk! 10

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 10