Twee redacteuren vierden vakantie in eigen provincie. De één luxe in een slaapstrandhuisje, de ander kampeerde back to basic. Ondanks dat ze niet exact in dezelfde week gingen, hielden ze elkaar op de hoogte... 11.00 uur Kamperen bij Twistvliet heeft zo zijn voordelen, ruime plekken en vrij uitzicht. We hebben zeker 150 m2 tot onze beschikking. Is wel even wat anders dan jouw slaaphuisje waar je je kont nauwelijks kunt keren. Maar, eerlijk is eerlijk, er zijn ook nadelen. Alle clichés blijken te kloppen: ik moet met mijn wc-rol onder de arm naar de wc, er is alleen koud water en de haspel blijkt niet te passen in de aansluiting voor de elektriciteit. Na wat gegoochel met tentstokken en buiten- en binnententen is het ons na een paar uur gelukt een basis kamp te maken waar menig bergbe klimmer jaloers op zou zijn. Hoe is dat bij jou? Jij zit al lang in de zon zeker? 13.00 uur De meegebrachte broodjes zijn in middels aardig opgewarmd. De melk is eerder lauw dan koud. Maar aan onze gezellige picknicktafel smaakt de lunch ons best. En dankzij de vriendelijke medewerkers van Twistvliet hebben we inmiddels een verlengstuk voor de elektriciteit. Ik geef toe, het is niet helemaal back to basic maar een koelkast voor de melk en een koud wijntje voor van avond is toch wel fijn. 14.00 uur Waai je nog niet van je terrasje af? Ik leg mijn handdoek neer achter de beschutte duinen van De Banjaard. Bij de lokale strandtent haal ik samen met de kinderen een ijsje. "Alles zusammen?", is het eerste wat ze me vragen. Het is dus waar wat Blof zingt: 'waar een ieder onbewust in het Duits wordt aangesproken'. Dat voelt wel heel erg toerist in eigen Zeeland. We genieten van zwemmen in enorme golven met op de achter grond de Oosterscheldekering. Kan het Zeeuwser? We besluiten hier ook maar te eten, hoeven we tenminste niet met ons afwasteiltje naar het washok op de camping. Heb jij eigen lijk warm water daar? 20.00 uur En nu eerst een lekker bakje koffie. Thuis zo gepiept maar op de cam ping moetje engelengeduld hebben. Onze brander waait steeds uit, er zit te weinig gas in de fles en we hebben koud water in de ketel. Geen ga rantie voor succes. Tot een van ons bedenkt een gasfornuis te hebben gezien bij het washok. Dus, ketel en thermosfles mee. Met dank aan een vriendelijke medekampeerder die ons een lucifer schenkt, zitten we na drie kwartier eindelijk aan een hete kop koffie. En jij? Zit jij al aan de high tea? 22.30 uur Het begint fris te worden en de kin deren kunnen niet slapen van ons geklets. Dan ook maar naar bed. Eerst nog een tripje naar het toilet gebouw waar het inmiddels pikke donker is. Daar gaan we vannacht dus niet naar toe. Als ik in mijn slaapzak lig, zegt mijn ene dochter: "Ik wil nooit meer kamperen!" Die moet duidelijk wennen aan back to basic. Na een kwartier merk ik al dat ik mijn luchtbed niet hard genoeg opgepompt heb. Dat belooft een fijne 20 door Sandra Minneboo en Linda van Dijke

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 20