'Het lijkt of de kerkklok van Vrouwenpolder aan onze tent hangt nacht te worden... Lig jij al heerlijk in je bedje onder een luxe dekbed? 04.00 uur Bimbam, bimbam, bimbam, bim- bam. Het lijkt of de kerkklok van Vrouwenpolder aan onze tent hangt. De plaatselijke koekoek reageert alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Als ik de tent uitstap en naar het noorden kijk, word ik ver rast door een fenomenaal noorder licht boven de duinen. Een prachtig kampeercadeautje dat al het slaap- leed doet verdwijnen. 08.00 uur Iets voor zevenen is de hele kampeer- familie wakker. De zon schijnt volop. Gauw de warme tent uit. Zoals het een ware toerist betaamt, zorg ik dat ik nog voor openingstijd voor de deur van de bakker sta. En ik ben niet alleen. Zodra de deur opengaat, be stormen de toeristen de harde bröt- chen en om vijf over acht lijkt het wel of de hele winkel al is geplunderd. Wij zijn tevreden met een heel bruin en een zak eierkoeken. Bij jou verse jus en een beschuitje met aardbeien? 10.00 uur Toerist zijn, daar hoort een bezoek aan een braderie bij. We lopen naar Vrouwenpolder en genieten van te dure kermisattracties, wafels voor het goede doel, echte Zeeuwse aard beien en we wachten zonder morren zeker twintig minuten op een cap puccino. Op elke hoek een eetkraam en allerlei prullaria die ze me pro beren te slijten. Het deert ons niet, want we hebben vakantie. Vakantie in Zeeland. Wat wil een mens nog meer? H 14.00 uur kL Mijn aankomst bij het slaap- strandhuisje loopt gesmeerd. Auto parkeren naast de jeep waar m'n bagage in overgeladen wordt. Direct lopend naar het strand. Niks geen papierenboel of sleuteloverdracht. De sleutel steekt namelijk op het huisje. Een uurtje later komt de bagage voorgereden. Belachelijk wat een mens meeneemt. Maar ja, wat doet het weer en zou het er koud zijn? En niet te vergeten: een winkel is niet in de buurt dus de halve voorraadkast is ingepakt. Jij nog lekker aan het hannesen met tentstokken? 16.38 uur Zo, ik zit! Op m'n eigen terrasje met zeezicht. Sterker nog, de schepen varen bijna over m'n tenen. Glaasje gingerale erbij en het feest is com pleet. Het huisje gezellig, schoon en van alle gemakken voorzien. Eigenaresse Marian kwam net even langs: "Mag ik u er op wijzen dat u alleen toiletpapier mag doorspoelen, dus geen vochtige doekjes, billen- doekjes...." Ja, ik weet het. Ik werk bij het waterschap. 17.05 uur De mannen van de buurstrandhuis- jes zijn druk aan het scheppen aan de waterlijn. Grote scheppen maken werk licht. Anders heb je als kind je dijken en grachten niet voor hoog water gereed. Toekomstige water schappers? 20.36 uur Mijn bezoek is inmiddels gearri veerd. Het weer is wisselvallig. Zo zitten we nog te eten met een roseetje in de zon, zo begint het te miezeren. 22

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 22