'Ik begin me of te vragen wie hier de luxe vakantie zou hebben De deur gaat dicht en de kaarsjes aan. We hadden plannen om een strandwandeling te maken maar die dreigt in het water te vallen. Dreigt, want we laten ons niet weerhouden. Broekspijpen omkrullen (en dus vol zand)tegen de wind in. Daar gaat weer een joekel. Je gaat ze leren ken nen. De Grimaldi Lines, Hamburg Süd en de DFDS Tor Lines. Het zijn de grootste schepen die tot nu toe langs gleden. In de spits, waarbij je soms vijf of zes schepen tegelijk aan de horizon telt of in stille eenzaam heid. Nu ook weer, maar dan van achter het glas. Met sokken aan en fluitketel op het vuur! Ook dan is het behaaglijk op het Nollestrand. 23.13 uur Het is pikkedonker in deze houten tent! Ik lig op de slaapzolder met zee zicht maar donker dat het er is! Ik kan altijd een reden vinden om niet te slapen, dus ik daal voorzichtig de houten ladder weer af om een lampje te ontsteken. De regen klettert op het dak. Verder het ruisen van de zee en het monotone gebrom van de sche pen, de hele nacht door... Tegen de ochtend steekt de zuidwestenwind op. Ik draai me nog eens om in een heerlijk warme slaapzak. 13.09 uur Na een ochtendje regen begin ik me toch af te vragen wie hier de luxe vakantie zou hebben. Maar inmid dels is het droog en probeert de zon voorzichtig door te breken. Ideaal weer voor een strandwandeling. Ik ben nog niet koud het Nollestrand af of ik zie er al één. Een waterschaps collega. Kantonnier Adri Louwerse loopt tussen het jonge helmgras. "Het heeft afgelopen weekend zo gewaaid dat de weg onder het zand ligt. Daarom gaan we stuifschermen plaatsen." Mooi werk mannen! De rest van de middag zit ik heerlijk op het terras van een strandpaviljoen. Uit de wind, want mijn terrasje op het Nollestrand krijgt helaas de wind van voren. 23.32 uur Weerman Jos Broeke heeft het voor speld. Eerst een paar flinke buien en daarna komen de opklaringen. Wel gepaard met een krachtige wind. Het is windkracht 7. Met opkomend tij zwellen de golven aan en deinen de schepen ook ineens. Het huisje kan er tegen. Maar zonder beven op de bank zitten, zit er niet in. Al eens van in slaap wiegen gehoord? 07.03 uur Ik blijf me verbazen over het uitzicht. Het fascinerende lijnenspel van de horizon. De kolossen die soms niet meer dan een blik door de verre kijker zijn met containers die op legosteentjes lijken. Het blijft trek ken, de zee, de weidsheid en de stilte eromheen. Ondanks windkracht 8 pal uit zee... 23

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 23