rr 15BBE53',,.. Het gezin Van Gilst-Versluijs woont dertien jaar in hun woning (1921) in Kortgene. William (40) houdt de gemalen van Zuidwest-Walcheren draaiende en Manda (36) is diëtiste. Mika is 11 maanden en volgens zijn vader nog wat eenkennig: "Volgens mij wordt het er zo één die wegkruipt achter je broekspijp." "Er blijft niks aan de muur zitten. Het huis heeft bij de ramp onder water gestaan en het zout zit nog steeds in de stenen. Vandaar dat we overal lambrisering hebben", vertelt Manda. William heeft heel wat verbouwuren op de teller staan. De kluslijstjes groeien nog steeds. William: "De douchebak wil ik ver vangen voor een douchewandje, dat is handiger met Mika." Het tweetal heeft heel wat van de wereld ge zien. Nepal, Gambia, Costa Rica en bovenal Griekenland. Manda: "We zijn echte griekofielen. In september gaan we naar Parga. Het wordt de eerste keer zonder Mika." Het gesprek van de week gaat over het verlanglijstje voor Manda d'r ver jaardag. William: "Ik had gevraagd wat ze wil hebben, komt ze met een vleesmes!" Manda werkt part time als diëtiste bij een Brabantse thuiszorgorganisatie. Naast de zorg voor Mika volgt ze sinds kort een naaicursus. Een broekje voor hem of een jurkje voor haar: ze draait d'r hand er niet voor om. William bindt regelmatig de hardloopschoenen onder. "Ik heb ook een motor, maar die staat al een paar jaar te verstof fen in de schuur. Lezen doe ik alleen op vakantie, pas dan neem ik er de tijd voor." Tot die tijd is het klussen geblazen... en lijstjes afwerken.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 24