Veer^eMeer Berry gaat over de 'natte kant' van recreatie aan het Veerse Meer. Die natte kant wordt benadrukt door Berry's vervoer. Af en toe een stukje land uitgezonderd gaat bijna al zijn vervoer over het water. Met de onderhoudsboot en ponton of net als vandaag: met speedboot de Stormvogel. Klaar voor vertrek De planning voor vandaag is om de eilanden te inspecteren. Omdat het de dagen voor vandaag erg warm is geweest, wil Berry in ieder geval de afvalcontainers controleren. Berry: "We moeten voorkomen dat containers te vol zijn. Want afval naast de container bezorgt rommel, last van meeuwen en gaat ten koste van het genieten. En dat is nu juist niet de bedoeling." Schutteplaat Het eerste eiland dat we aandoen is de Schutteplaat. We hebben de steiger nog niet bereikt of Berry wordt begroet door Belgische toeristen. "Het lijkt nu nog heel wat, maar het gaat betrekken!" Een praatje over het weer en een beetje opscheppen over boten geeft een warm welkom op het eiland. Als Berry van de steiger afstapt, treft hij drie families die aan de picknicktafel naast de zandbak zitten. De kinderen maken zandtaartjes met hun zwemvest nog aan. Ook deze mensen benaderen Berry met een positieve insteek. "De zandbak is een groot succes", roept een man die nu rustig zijn krantje kan lezen. "Maar het water ingaan blijft lastig voor kinderen. Kunnen jullie niet wat zand neerleggen aan de rand van het water of een speciale zwemsteiger plaatsen?", vraagt een van de moeders. "Dat lijkt wel een makkelijke oplossing", begint Berry, "maar dat is het niet. Zand spoelt na een paar maanden weer weg en een steiger is voor kinderen te diep. Waterschoentjes is de beste oplossing mevrouw." "Kun je wel iets doen aan die verzakte tegels daar?", vraagt de vrouw. Berry bekijkt de weggezakte tegel direct aan de steiger. "Oh, dat ga ik meteen regelen." Na een telefoontje laat Berry de vrouw weten: "Over twee dagen wordt dit opnieuw bestraat mevrouw. Bedankt voor uw oplettendheid." Mosselplaat Op het volgende eiland weten ze al waarvoor Berry komt. "Eén vol en één half vol!", roept een man die al de steiger oploopt zodra hij ons ziet komen. Als Berry naar de containers loopt, volgt de man hem op de voet. "Dat is niet zo gek wanneer er een half opgevouwen tent in 8: Het waterschap is ook thuis op het Veerse Meer: het onderhoud van eilandjes, oevers en steigers nemen wij voor onze rekening. Ook het toezicht op het naleven van de regels hoort erbij. Berry van Goudswaard is schipper van de waterschapsboot op het Meer. Het Veerse Meer bestaat uit dertien eilanden, waarvan er elf toegankelijk zijn voor publiek.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 8