communiceren. Slik Vulling? Watergetijdenboekje inzendingen welkom: ie@scheldêstromf ri.nl "Wat is dit toch een verfrissende! manier van Kunnen andere (Zeeuwse) overheden nog wat van leren.' Erik-Jan Keulemans (provinciaal archief inspecteur) over onze Facebookpagjna. v Ik zag bij een collega een watergetijdenboekje Vlissingen/ Breskens. Mijn vraag is: is er zo'n boekje voor Wemeldinge? Arie Snoek We hebben alleen getijdenboekjes van Vlissingen en van Breskens. Als u interesse heeft, kunnen we er een opsturen. Bij het winternummer van Scheldestromen, ontvangen alle abonnees een getijdenboekje voor het volgend jaar. Wij lezen uw blad altijd met veel genoegen over het Zeeuwse landschap en wat u er zoal aan doet om het droog te houden. Alleen artikelen als dat over McDonald's hoeven voor mij niet. Bladvulling? Jan Segeren Be We rec Vanuit de Randstad krijg ik vaak bezoek en ook steevast de vraag: "Wat betekent toch dat gevarenbord met het woord SLIK erop?" Zij kennen dat woord alleen als werkwoord 'slikken'. Dat ik het wel wist zodra ik in Zeeland kwam wonen, is omdat ik van Zeeuwse afkomst ben en mijn ouders dit woord ook gebruikten. Voor veel niet-Zeeuwen is het onbekend. Susan Driessen, Zoutelande Een aantal jaar geleden zijn we net als de rest van Nederland de campagne 'Modder op de weg' gaan noemen in plaats van 'Slik op de weg'. We kregen veel reacties dat we het hier in Zeeland toch echt slik noemen en geen modder. Omdat veel agrariërs hier ook op tegen waren en nog hun oude bordjes bleven gebruiken, blijven wij het ook op z'n Zeeuws slik noemen. Hiermee sluiten we ook aan bij de campagne van het ROVZ. Hopelijk kunt u het aan uw bezoek uitleggen en krijgen ze daardoor begrip voor de liefde voor de Zeeuwse taal. Bedankt voor uw reactie. We kiezen er in onze redactieformule bewust voor om een tijdschrift te maken dat voor een breed publiek interessant is en niet alleen laat zien wat het waterschap doet. Het waterschap wil ook de band met Zeeland teruglaten komen in het tijdschrift. In onze rubriek Achter de Schermen vragen we lezers met een wens te komen. Dat is in het geval van McDonald's gebeurd. Prijsvraag zomernummer In het zomernummer stelden we de vraag hoeveel eilanden er in het Veerse Meer toegankelijk zijn voor publiek. Het juiste antwoord is: 11. We hebben dertig lezers kunnen verblijden met een fietsroute. 11 Cl oo\

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 11