Battlefield tours 8 Alle bintjes helpen Even dienke Herfstwandelingen met Rinus De Biervlieters V' Stichting Bunkerbehoud verzorgt voor groepen vanaf vier personen zogenoemde battlefield tours. Deze tour leidt geïnteresseerden langs historisch belangrijk locaties op Walcheren zoals bijvoorbeeld uur Westkapelle, de landingsstranden, het Landfront, de bunkers en bunkermusea. U bent een dag onder de pannen met uitleg over de bewapening, techniek, landingen, Duitse verdediging en het belang van de Westerschelde. De prijs van dit dagje geschiedenis is afhankelijk van het aantal te bezoeken locaties en het aantal benodigde gidsen. De mogelijkheden bekijken? Mail naar lcw@bunkerbehoud.com of bel naar 0118 - 612106. In deze tijd komen ze weer met kilo's tegelijk van het land: aardappelen. Aardappelras Bintje wordt dit jaar 107. In Duitsland is deze pieper tot aardappel van het jaar 2012 verkozen. In Nederland deden er wel eens andere verhalen de ronde. De website www.bintje.info rekent af met onwaarheden en laat in twaalf punten de kracht van Bintje zien. Nummer 1: 'Zo bakwaardig als een aardappel maar zijn kan. Fritesbakkers kunnen zich geen betere wensen.' www.bintje.info Breng eens een smakelijk bezoekje aan kaasboerderij De Vos bij Biervliet. Marlies de Vos: "Ik heb het ambachtelijke kaasmaken van mijn grootmoeder in Gouda geleerd. We maken hier Goudse kazen met een aantrekkelijke Zeeuwse smaak." Voor de echte genieter hebben ze aan de kaas de naam Biervlieter gegeven. Kaasboerderij De Vos, Helenaweg 4, Biervliet, open van 9.00 tot 17.00 uur. Woont u in Vrouwenpolder? Dan duurt de reis van uw afval water naar de zuivering in Ritthem 8 uur. Landbouwer Rinus de Regt uit Colijnsplaat gaf deze zomer rondleidingen door natuurgebied Morgenland. Vanwege de leuke reacties gaan de wandelingen nog even door. In deze wandeling van 1,5 uur neemt deze man met ideeën, humor en betrokkenheid u mee door de inlagen en over de dijken. Iedere zaterdag in september en oktober om 10.30 uur en 13.30 uur. Start bij vogelkijkhut Noordlangeweg/Westzeedijk Colijnsplaat. 5,- per persoon of 10,- per gezin. Vooraf aanmelden is fijn. 0113-695278. Op welk eiland treffen we de meeste vliedbergen aan? Het is een van de 2720 vragen uit het spel Even dienke. Een kennisspel over Zeeland en Zeeuwen. Wilt u kans maken op een van de vijf spellen die we weggeven? Mail dan voor 15 oktober het juiste antwoord aan ons door via communicatie@scheldestromen.nl

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 14