terlijk gekroond. Vanaf 2008 mag het bedrijf het predicaat Koninklijk gebruiken. "We zijn twee keer Ko ninklijk", zegt Tom trots. "Zowel in Nederland als in Engeland mogen we dit aan onze naam toevoegen. In En geland is het dan ook een voorwaar de datje hofleverancier bent. Dat is overigens niet het enige koningshuis waarvoor we dat zijn." Hij wijst naar een hoefijzer op tafel: "Deze hebben we gehad als bedankje na het huwe lijk van de Zweedse prinses Victoria in 2010. Alle paarden in de stoet waren beslagen met Kerckhaerts. De ijzers zijn genummerd. Nummer 1 heeft de koningin en wij hebben nummer 2 gehad. Kijk, het wapen schild is erin gegraveerd." Olympisch metaal Referenties en onderscheidingen hebben volgens Niek een merkbaar positief effect. Hij houdt daarom nauwkeurig bij welke paarden Kerckhaert kan toevoegen aan de 'hall of fame'. Want wat is er nu bete re reclame dan een winnende atleet op jouw schoeisel? Niek: "Het beste paard van stal is op dit moment de Australische merrie Black Ca viar. Dit renpaard heeft vanaf 2009 onafgebroken 23 races gewonnen en loopt op Kerckhaerts Alu Kings Plate Extra Sound." Maar ook op de Olympische Spelen waren ze goed vertegenwoordigd; ongeveer 90% van de deelnemende paarden droeg echte Kerckhaerts. Wereldse ijzers "In Nederland voorzien we 75% van de markt, in Zeeland hebben we ongeveer 30 afnemers. Die afne mers zijn hoefsmeden, fokkerijen en groothandels", vertelt Tom. In 80 verschillende landen zijn de ijzers van Kerckhaert te vinden. Tom is contactpersoon voor Zuid-Europa, Afrika, Zuid-Amerika en het Midden- Oosten. Een derde van zijn tijd is hij voor zaken in het buitenland. "Ieder land heeft zijn eigen tradities en dus eigen gewoonten. Om zoveel mogelijk aan specifieke vragen te voldoen, zijn we daar vaak te vinden voor begelei ding, maar ook voor nieuwe ontwik kelingen. Een sjeik uit het Midden- Oosten heeft andere wensen dan een hoefsmid hier in Nederland." Bedankje van de prinses Ondanks het aantal pk's bij zijn hobby watersport, is een link met paarden geen bindende voorwaarde om bij Kerckhaert te werken. "Liever niet zelfs", zegt Tom. "Onze kracht is dat we niet afhankelijk zijn van een merk. Producten en zelfs machines ontwerpen en maken we zelf. Rudy Kerckhaert, kleinzoon van oprichter Honoré, verwerkt nog altijd sugges ties en ervaringen van klanten om tot de beste ijzers te komen." Niek: "Binnen de familie Kerckhaert draait alles om hoefijzers. De familie is echt de drijvende kracht. Inmiddels leidt de vierde generatie het bedrijf." De toewijding en het vakwerk van het familiebedrijf is inmiddels let- Boven: Er zijn zo'n 1500 verschillende modellen. Onder: Kerckhaert voorziet wereldwijd heel wat renpaarden van nieuw beslag.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 22