Vind-ik-leuk Muur vol historie 1 Op een informele en snelle manier lezen over wat het waterschap dagelijks doet? Of mooie foto's bekijken van het waterschapswerk of -locaties? Het kan op www.facebook.com/scheldestromen. U kunt er ook meedingen naar een leuk prijsje door mee te doen met Raad-de-plaat. Op Facebook laten we u op een geheel andere wijze kennismaken met ons werk en horen we graag uw mening. Bovendien vindt u er informatie over de openstaande vacatures, zoals wie de collega's zijn en waar ze mee bezig zijn. Hopelijk gaat u ons volgen door de 'vind-ik-leuk-knop' aan te klikken. U kunt de pagina ook bekijken als u zelf geen Facebookaccount heeft. (DS) 11 Het Keizersbolwerk bij Boulevard de Ruyter in Vlissingen stamt uit de tijd van Karei V. Later bouwde Napoleon de kazematten in dit bastion. Anno 2012 gaan gemeente Vlissingen, het Zeeuws Maritiem MuZEEum en het waterschap ermee aan de slag. Ze toveren zes van de donkere ruimten in de waterkering om tot tentoonstellingsruimten voor het muZEEum. Zodra het waterschap de losse stenen, scheuren en instabiele wanden heeft hersteld, legt de gemeente er elektra aan. Het muZEEum kan daarna verder met de inrichting. Zij koppelt de historie van het object aan de personen die er in het verleden een belangrijke rol hebben gespeeld. Als het goed is zijn de ruimten vanaf april 2013 te bewonderen. (DS) Bovenaan de dijk in Breskens, ter hoogte van het voormalige Fort Frederik Hendrik, is een wel heel bijzondere muur verrezen. Dit knap staaltje werk moet het achterland bij een superstorm beschermen tegen het water. De betonnen muur is Versierd' met afbeeldingen en teksten die met het voormalige fort te maken hebben. Zo staan er niet alleen kanonnen en de stervorm van het fort in, maar ook jaartallen van overstromingen en oorlogen. De bovenkant van de dijk is versterkt met rode betonblokken. In combinatie met de muur worden hierdoor de contouren van het voormalige fort extra geaccentueerd. Langs de muur loopt een schelpenpad, waar fietsers en voetgangers kunnen genieten van het mooie uitzicht! (MV) 6 Sctoeïdealromen Waterschap kh« BrrfcJil 308

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 6