Waarom waterschappers hier blijven Nu even niet Met 520 medewerkers is waterschap Scheldestromen een van de grotere werkgevers in Zeeland. Het ziekteverzuim is er laag en medewerkers hebben lange dienstverbanden. Wat maakt het werken bij het waterschap zo aan trekkelijk? We deden een intern onderzoekje. Dit is de top 6: 1. Vrijheid en verantwoordelijkheid 2. Flexibele werkgever 3. Leuke collega's 4. Goede arbeidsvoorwaarden 5. Prettige werksfeer 6. Nuttig werk Medewerkers krijgen veel vrijheid en verantwoordelijk in de uitvoering van hun werk. Er is een informele werkcultuur waarin vertrouwen en verantwoordelijkheid centraal staan. Zo zijn er geen bloktijden meer, kunnen mensen thuiswerken en wordt geëxperimenteerd met Het Nieuwe Werken. Alles met het idee om beter werk te leveren voor de klanten en aantrekkelijk te blijven als werkgever. Het waterschap is actief op sociale media als Twitter, Linkedin, Facebook en Yammer. Regelmatig zoeken we nieuwe collega's. Volg ons op Twitter ((©waterschap) of Facebook (scheldestromen) en kijk voor actuele vacatures op www.scheldestromen.nlvacatures. (LvD) Of schikt het juist wel? Voor een goede doorstroming maaien we vanaf augustus tot en met december de waterlopen. Bent u gebruiker of eigenaar van een stuk land dat grenst aan een waterloop? Dan kan het zijn dat het maaien op een ander moment beter voor u uitkomt. Bijvoorbeeld wanneer u wilt beginnen met ploegen of zaaien of wanneer u kwetsbare gewassen op uw land heeft staan. Neem dan contact op met onze medewerkers, via 088-2461000 (lokaal tarief). Samen kijken we dan of en hoe we het maaimoment beter kunnen plannen. Vanzelfsprekend moet dit wel passen in de maaiperiode en een efficiënte uitvoering van de werkzaamheden. Klepelen of hakselen? Binnen ons werkgebied maaien we op verschillende manieren. Op www.scheldestromen.nl/maaien kunt u op de kaart zien waar we op welke manier maaien. Tot 2013 voeren we geleidelijk de maaimethode door waarbij we afhankelijk van de bodembreedte maaien met een maaikorf of een klepelmaaier. Is de bodem breder dan 0.70 meter? Dan maaien we met een maaikorf. Het maaisel wordt dan binnen vijf werkdagen gehakseld. Smalle waterlopen maaien we met een klepelmaaier. Het gras wordt dan afgeslagen en komt op de kant en in de wegberm te liggen. (JP) 7 René Geschiere is een van de 520 waterschappers.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 7