waterschap te werken? Slik of slijk Pico bello "Nederland heeft geluk met een autonome waterautoriteit, heffingsmogelijkheid heeft. Het is hier toch hartstikke hip?" Lex Dalebout, stagiair vormgeving "Waarom zou je je schamen om bij het inzendingen welkom: communicatie@scheldestromen.nl Afgelopen weekend heb ik jullie tijdschrift Scheldestromen gelezen. Zit goed in elkaar, leuke persoonlijke interviews en professionele foto's. Veel plezier in jullie prachtige waterschapsgebied, waar ik nodig weer eens een lang weekend naar toe moet! Warry Meuleman, waterschap Groot Salland In de vorige Scheldestromen stond een reactie op het woord slik. Slik is een variant op het oud-Hollandse woord slijk. Omdat in het Zeeuws de lange ij uitgesproken wordt als 'ie' of 'i' is het woord slik ontstaan. Iedere Nederlander kent nog wel de uitdrukking 'iemand door het slijk halen'. Overigens moeten we dergelijke Zeeuwse woorden zeker blijven gebruiken! Johan Westerbeke Waarde Mag ik even een compliment aan het waterschap geven? Vorig jaar herfst was het een mistige dag en kon ik de lijnen op de dijk niet goed zien. Ik heb naar het waterschap gebeld en dit gemeld. Een aardige medewerkster gaf aan dat dit in de herfst niet meer kon worden aangepast maar in 2012 zeker zou gebeuren. Het is nu pico bello in orde, goed zichtbaar en duidelijk hoe hard je mag rijden. Rieneke Sijderius Kortgene die een eigen In de VS is het watermanagement verdeeld over federale, statelijke en lokale overheden, waardoor er weinig coördinatie is." De Amerikaanse econoom en ambassademedewerker Dale Morris roemt het bestaan van de waterschappen in het vaktijdschrift De Ingenieur. 11

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 11