8 Wandelen langs het strand? In de winter is het aan de kust 9 van de 10 keer gratis parkeren. Gele kiwi tegen verkoudheid Sluiskiltunnel minuten Voor de bikkels Op zoek naar een leuk en leerzaam uitje dat ook nog eens gratis Is? Ga naar de Interactieve tentoonstelling van de bouw van de Sluiskiltunnel. Bekijk de film, neem plaats in de rijsimulator en bestudeer het model van de boormachine. Het informatiecentrum is geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 16.30 uur en op iedere eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. U vindt het informatiecentrum tussen de skihal en het bouwterrein. Borden wijzen u de weg naar de entree en het parkeerterrein (Koegorsstraat la Terneuzen) We douchen gemiddeld 8 minuten. Probeer dit eens terug te brengen naar 5 minuten. U bespaart dan zo'n 36 liter per douchebeurt. Hulpje nodig? We geven 25 douchetimers weg. Mail voor 15 januari naar communicatie@scheldestromen.nl om mee te dingen. Het dagelijks eten van gele kiwi's vermindert de klachten en ernst van een verkoudheid aanzienlijk. Dat blijkt uit onderzoek van Plant Food Research in Nieuw Zeeland. Gedurende twintig weken volgden de onderzoekers 37 gezonde 65-plussers. De deelnemers aten vier weken een gele kiwi per dag en vier weken een banaan per dag. Deze periodes werden afgewisseld met een fruitvrije periode. Onderzoeker Denise Hunter: "Het onderzoek laat zien dat de voedingsstoffen in gele kiwi's verkoudheidssymptomen en andere luchtweginfecties bij gezonde 65-plussers verminderen." Keelpijn nam af van 5,4 naar 2,0 dagen en hoofdverkoudheid van 4,7 naar 0,9 dagen in vergelijking met de banaanperiode. Het eten van de gele kiwi leidde ook tot hogere concentraties van vitamine C en antioxidanten in het bloed. Bron: plusonline.nl Wie het jaar écht actief wil beginnen, neemt een duik in het ijskoude zeewater. De Nieuwjaarsduik kan op diverse locaties in Zeeland, zo ook in Westenschouwen. Hier kun je op 1 januari om 15.00 uur te water gaan, en zo het nieuwe jaar met een mooie traditie inwijden. 15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 15