waar nu het Veerse Meer ligt. Ook krijgen we een boek te zien, gemaakt van lompen. In het boek staat een verslag uit 1570 over de inspectie van doorgebroken dijken. "Dit is echt mooi geschreven, hier hebben ze echt hun best op gedaan", reageert Jannie. Meeste wordt vernietigd Jannie vindt het werk van Daniël leuk en gevarieerd. "Ik heb gewerkt als documentalist bij (wetenschappe lijke) bibliotheken en altijd gedacht dat het werken in een archief meer iets voor mij was. Het lijkt mij moeilijk om stukken weg te gooien." Daniël reageert: "Bij het uitzoeken van archiefstukken wordt het meeste vernietigd, terwijl je vooral denkt aan bewaren. Het is mooi werk, veel hetzelfde maar soms kom je in eens een 'parel' tegen." Hij vervolgt: "Bijvoorbeeld een doos met hitler- spullen van een oude burgemeester. Als archief moetje hier voorzichtig mee omgaan, het is een bijzondere vondst. Het weggooien is lastig, maar het geeft ook ruimte en het Zeeuws Archief is vol, dus die ruimte is nodig. In de Archiefwet is vastge legd wat wel en niet bewaard moet worden." Jannie plaatst de volgende dag een berichtje op onze facebookpagina: "Een fantastische middag beleefd dankzij de rubriek Achter de scher men! Ik ga niet verklappen waar: dat kan iedereen lezen in het komende nummer van het gratis kwartaalblad Scheldestromen. Bedankt!" j 18 Links: De studiezaal is voor iedereen toegankelijk. Linksonder: De oorkonde van Willem van Oranje. Rechtsonder: Archivaris Daniël Obbink laat aan Jannie en haar man het boek van lompen zien.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 18