Veerse Kreek en Vesten Hin de steigers Na jaren van voorbereiding is net werk deze zomer van start gegaan. Een gebied van ongeveer 4 km2 rond Veere ondergaat 2013 moet het werk klaar zijn Het is nu vooral veel modder en ma terieel. Maar toch worden de nieuwe contouren in het landschap al zicht baar. Rien Vroegop (53) is toezicht houder: "Ik ben namens het water schap aanspreekpunt en houd de planning goed in de gaten, want over een paar maanden moet het werk klaar zijn. Er wordt ruim 78.000 m3 bagger verwijderd uit de dichtgeslibde uitlopers van de Kreek. De bagger wordt volledig in het gebied verwerkt. Het meeste gaat via drijvende leidin gen naar de grote kreek om de diepe gaten op te vullen. Deze gaten van soms vijftien meter diep zijn ontstaan tijdens de TWeede Wereldoorlog en de ramp van 1953. Aan de bagger voe gen we flocculant toe die ervoor zorgt dat zwevende slibdeeltjes aan elkaar klonteren tot vlokken waardoor ze zwaarder worden en vlugger naar de bodem zakken." Rien vertelt over het hergebruik van bagger in zogenaamde Geotubes: "Deze lange smalle nylonzakken, gevuld met bagger, liggen ongeveer veertig centimeter onder water en die nen als oeverbescherming. Hier ga je niet veel van zien want in dit gebied is er een constant waterpeil. Bovendien planten we riet in de zakken voor een natuurlijke uitstraling." Er staan nog heel wat meer werkzaamheden op de planning. Rien: "De aanleg van de natuurvriendelijke oevers is in volle gang en binnenkort worden de vissteigers en de ruiter- en wan delpaden aangelegd. Langs de oevers van de Veste komt beschoeiing om de strakke lijnen en de oorspronkelijke vorm van de verdedigingswerken te herstellen." een flinke gedaanteverwisseling. In maart 19 78.000 m3 bagger 1,8 km beschoeiing 1,6 km natuurvriendelijke oevers 1,3 km Geotubes 2,5 km nieuwe wandelpaden 1 km nieuw ruiterpad Samenwerking tussen Staatsbos beheer, gemeente Veere, provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen Hoofdaannemer: J.P. Schilder BV Aanneemsom: 2.345.000,- Veerse Kreek Mede mogelijk gemaakt door: Synergie- programma KRW, Investeringsbudget Landelijk Gebied en het Europees Land bouwfonds voor Plattelandsontwikkeling: Europa investeert in zijn platteland. door Chantal de Putter

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 19