van start Natuurvriendelijke oevers Sint Ëhilipsland De komende tijd is het weer oppassen geblazen als u de weg op gaat. Zodra het kwik richting het vriespunt gaat, kan het glad zijn. Verschillende wegbeheerders bestrijden samen de gladheid. Meetpunten, verspreid over heel Zeeland, geven aan hoe koud het in de weg en in de lucht is en hoe vochtig de lucht is. Met die gegevens en de weersvooruitzichten kunnen de wegbe heerders bepalen of het nodig is om voor uw veiligheid te strooien. Voor de waterschapswegen geldt dat alleen de doorgaande wegen en fietspaden gestrooid worden. Op www.scheldestromen.nl/gladheid staan deze wegen. Bij langdurige sneeuwval, kan het waterschap besluiten extra wegen in eigen beheer te strooien. (DS) Kent u SaBeWa Zeeland al? SaBeWa staat voor Samen werking Belastingen en Waardebepaling. Deze organisa tie gaat de belastingen heffen voor de gemeenten Kapelle, Tholen, Goes, Borsele, Reimerswaal, Terneuzen, Sluis en Hulst én het waterschap. Als inwoner van een van deze gemeenten, ontvangt u vanaf 2013 de belastingaanslag van SaBeWa Zeeland in plaats van uw gemeente en het waterschap. Vanaf 2014 staan alle belastingen op één aanslagbiljet. Dit is overzichtelijker en efficiënter. Gezamenlijk besparen de deelnemende organisaties 1,5 miljoen euro. SaBeWa Zeeland is gevestigd in het water schapskantoor aan de Kennedylaan 1 in Terneuzen. Het telefoonnummer is 088-9995800 (lokaal tarief). De medewerkers zijn u graag van dienst. (AG) Het waterschap legt in de Anna Jacobapolder op Sint Philipsland 6,6 kilometer natuurvriendelijke oevers aan. De kans op wateroverlast wordt hierdoor een stuk kleiner. De oevers hebben een flauwer talud, waardoor ruim vier hectare aan extra waterbergingscapaciteit ontstaat. Bovendien zorgen deze oevers voor meer variatie in begroeiing, waardoor de kwaliteit van het water verbetert. Projectmanager Kees de Witte: "Ondanks het natte najaar hebben we de planning redelijk kunnen halen. We zijn zo snel mogelijk na de oogst gestart en een groot gedeelte hebben we dan ook in 2012 nog uit kunnen voeren. Het werk was goed voorbereid. De gewassen op het land zijn tijdig in kaart gebracht, de afspraken met de boeren voor uitvoering gemaakt en de planning daarop aangepast. Een stukje maatwerk." (AG) 6 SABEWA W ZEELAAD i

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 6