6X nieuwe trekker Kust Breskens versterkt "Het is een jongens droom, maar ik heb ook een negatieve ervaring met trekkers Sinds september rijden er zes spiksplinternieuwe John Deere tractoren in het gebied. Na een Europese aanbesteding mocht Vervaet-Van Weele de tractoren leveren. Dijkgraaf Toine Poppelaars nam de sleutels in ontvangst: "Het is een jongensdroom, maar ik heb ook een negatieve ervaring met trekkers. Vroeger op de boerderij van m'n opa mocht ik een keer rijden maar wist niet meer welk pedaal de rem was. Ik trapte daarom om de beurt op de twee pedalen en slingerde dus het dijkje af." Poppelaars feliciteerde de chauffeurs en sprak zijn vertrouwen uit: "Als we nu klachten van het bestuur krijgen over het maaien kan het in ieder geval niet aan de tractoren of aan jullie liggen!" De vier grootste tractoren (170 pk, 6-cillinder) gebruikt het waterschap voor het (maai) onderhoud aan de sloten. De twee 'kleinere' modellen (125 pk, 4-cillinder) rijden in Zeeuws-Vlaanderen rond voor het werk aan de weg en wegbermen. (LvD) Dijkgraaf Toine Poppelaars: 1 "Energie in golven moet je breken." Aan het woord is Alex de Smet, omgevingsmanager van het project Zwakke Schakels. Hij vertelt over de dijkversterking bij Scheldeveste (Breskens): "Bij Scheldeveste is de bestaande glooiing vervangen door rode betonblokken. Door betonblokken van verschillende hoogtes te gebruiken, de oppervlakte van de blokken ruwer te maken en te kiezen voor een steilere glooiing, wordt de energie in de golf gebroken. De betonblokken zorgen ook voor de versterking en ze vergroten de weerstand van de dijk. Want water dat tegen een glooiing op moet, kan moeilijker 'naar boven'. Ook voorkomen ze dat de onderkant van de dijk aangetast wordt door het water. De 400 meter lange muur op de dijk staat er om het laatste water dat over de dijk kan, te keren." (MK) '7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 7