"•n> rffog riacL Dit najaar is waterschapper Beatrix Murre voor u op pad geweest in de Zak van Zuid-Beveland; op zoek naar ingrediënten voor een goedkoop Hollands gerecht. Want wat is bij guur weer nu lekkerder dan zelfgemaakte stamppot? Misschien is het zelfs nog smakelijker als het volgens oma's recept gemaakt wordt. Je moet er iets voor over hebben om een goedkoop maaltje bij elkaar te zoeken en te rapen, maar het is ook genieten als je door de polder kan fietsen op een heerlijke dag. Genieten van de schapen, paarden en koeien, prachtige welen, kleurrijke akkerranden, het heg- genlandschap en het mooie oud- en nieuwland. Beatrix: "Onderweg kwam ik overal kraampjes tegen met groenten, fruit en zelfs verse appelsap. Je moet zelf uitrekenen wat je moet betalen en het geld in een zelfgemaakt geldkistje doen. Het kost allemaal zo weinig en het is ook goed voor de boer én het milieu." Wat hebben we vandaag nodig? Beatrix gaat hutspot met klapstuk maken en appels in soezendeeg toe. Ze heeft aardappelen, peeën (winterwortelen) enjuun (uien) nodig voor de hutspot en appels en een paar eieren voor het toetje. Klapstuk haalt ze bij de slager. De kruiden en het meel heeft ze al thuis staan, de rest komt regelrecht van het Zeeuwse land. Vee voor weinig Haar eerste stop is bij een kraampje in de om geving van Nieuwdorp. Daar heeft de boer uien, twee kilo voor 1,-. Een koopje. De 'kassa' is hier niet meer dan een margarinedoosje, verzwaard met wat stenen en een gleufje bovenin. "Het is zo mooi om te zien dat iedereen hier nog zo goed van vertrouwen is", zegt Beatrix. Aardappelen voor niks Aardappelen liggen er ook. Drie kilo voor 2,-. Die laat ze liggen: "Het is veel leuker als je zelf aardappelen kunt rapen van het land. Ik kom vast nog wel een boer tegen die aan het rooien is. Dan kan ik vragen of ik aardappels mag rapen op 8 Houd een vast bedrag per week aan voor de boodschappen. Het kan handig zijn dit bedrag op een vaste dag van de week contant op te nemen. Drinkt u frisdrank om uw dorst te lessen, of ook water? Maak een boodschappenlijstje voordat u naar de supermarkt gaat. Maak kinderen duidelijk dat ze niets extra's krijgen als ze meegaan met boodschappen doen. Koop aanbiedingen als u zeker weet dat u het product van dat merk en in die hoeveelheid wilt hebben. Als u voor meerdere dagen tegelijk inkoopt en met koken rekening houdt met de volgende dag, kunt u tijd én geld besparen. Doe geen boodschappen met een lege maag. Bron: nibud.nl ta' -

Scheldestromen/de Waterwerker | 2012 | | pagina 8