We hebben niet voor niets laarzen aan. Dus pakken we het laarzenpad langs de kreek. "Dit pad kan dras sig zijn. Je kunt ook kiezen voor het naastgelegen schelpen- of ruiterpad. We passeren vier vissteigers langs de kreek, één daarvan is toegankelijk met een rolstoel." Op de andere hoek van de kreek kijken we op het reiger eiland. Een rustige plek voor de kleine zilverreiger, de noordse woelmuis en de waterspitsmuis. "Hopelijk komen hier twee trekvlotten, maar helaas moeten we voorlopig nog omlopen." Napoleon Via de Kreekweg gaan we richting Veere zelf. Rechts zien we de wa terloop naar gemaal Oostwatering. en links de strakke beschoeiingen. Een mooie combinatie hè?", vraagt Wilfred. Via de trap verlaten we het uitkijkpunt en lopen we door het bos terug naar het beginpunt. We gaan voor de Visplas rechtsaf en komen tot slot langs de 'Hoge Stoel'. Een uitkijk punt vanwaar je vogels kunt spotten. Wilfred: "Ik denk dat ons eindpunt een andere stoel is, één op een terras in de voorjaarszon!" langs het bos lopen en dan verderop via een gewone brug. Maar ik ga er vanuit dat wij deze nemen?!" Langs het water Met de stroomrichting van het water mee, lopen we een klein stukje over de natuurcamping. Kampeerders kunnen met hun tenen bijna het water raken. Na de Landschuurweg wordt de waterloop steeds breder; de Veerse Kreek nadert. Op de uiterste hoek, komen we bij een uitkijkpunt en vissteiger. Volgens Wilfred de mooiste plek voor een hengelaar: "Hier kun je een hengel alle kanten op gooien, je zit hier helemaal vrij. Bovendien heb je uitzicht op de Polre- dljk. Ook hier benadrukt het uitkijk punt de dijkdoorbraak. Het lijkt alsof ze nog maar net het gat in de dijk hebben gedicht met die basaltzuilen." "Vroeger stond de kreek niet in ver binding met het water rond de vesten. Er was minder doorstroming in het gebied. Sinds dat er wel is, kalven oevers snel af. Daarom hebben we veel oevers hersteld, zeker hier bij de vesten", vertelt Wilfred. Met het trek- vlot steken we over en wandelen we over de stadswallen. We kijken nog even bij de Stenen Beer, een bijzonde re verbinding tussen de bolwerken en de zeedijk uit de tijd van Napoleon. Over het Bastionstrandje lopen we te rug. Halverwege slaan we linksaf het bos in. Nu staan we op het uitkijk punt van de Polredijk met een prach tig uitzicht over de kreek. "Je ziet een duidelijk contrast van de brede natuurvriendelijke oevers rechts 10 Links: De zwart geblokte lijn is de route van dit artikel. Linksonder: Dit baggerbootje maakt de waterlopen schoon en verbetert daarmee de waterkwaliteit. Rechtsonder: Wandelen tussen de keutels op de stadswallen van Veere. de Veste Samenwerking tussen provincie Zeeland, gemeente Veere, Staatsbosbeheer en waterschap Scheldestromen. Mede mo gelijk gemaakt door: Synergieprogramma KRW, Investeringsbudget Landelijk Gebied en het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling: Europa investeert in zijn platteland.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 10