Sloelijntracé Heinkenszand Din de steigers Op een korte afstand van elkaar draaien twee minigravers, drie rupsen en een mobiele kraan. In de pas gegraven waterloop staan mannen in waadpakken om palen voor beschoeiing te plaatsen. Een project dat twee vliegen in een klap slaat "Dagelijks werkt hier zo'n tien man langs het voormalige Sloelijntracé in Heinkenszand", vertelt Marco Minder- houd (41). Hij is toezichthouder van dit project: "We verhelpen waterover last in de buurt van de Slaakweg en tegelijkertijd komt er een pad waar mensen kunnen wandelen en fietsen. Er zijn veel werkzaamheden op een relatief kort stuk waardoor iedereen rekening met elkaar moet houden. We ontgraven grond voor een water loop, leggen een halfverhard pad aan, plaatsen beschoeiingen, duikers en stuwen en er moet ook nog wat asfalt- en rioleringswerk gedaan worden." Marco schippert dagelijks tussen kantoor en buiten. "Ik hou in de gaten of het project volgens planning verloopt, maar ook of de werkzaam heden goed en netjes worden uitge voerd. Dat kun je alleen controleren als je regelmatig in het veld te vinden bent." Marco vindt het een boeiend project. "Het lijkt misschien standaard, maar de werkzaamheden zijn net even anders dan normaal", vertelt Marco. "We plaatsen bijvoorbeeld een voet gangersbruggetje en doen een boring onderdoor de provinciale weg. De wa terloop kruist ook een aantal andere wegen. Op die plekken gebruiken we zogenoemde 'Wacoduikers'. Deze betonnen duikers zijn rechthoekig en leggen we onder de weg. Er blijft dan tussen de duiker en de weg voldoende ruimte over voor de fundering, kabels en leidingen. Dit soort bijzonderheden maken van het project een uitdaging." Wandelen van Eindewege naar 's-Heerenhoek, het kan bijna. 19 2,7 km halfverhard pad 2.4 km waterloop 5.5 km beschoeiing 20.000 m3 grondverzet 10.000 m3 hergebruik grond in project Aannemer: Eendracht Zeeland B.V. Samenwerking tussen gemeente Borsele, Natuurmonumenten en waterschap Scheldestromen Planning gereed: april 2013 Heinkenszand door Janneke Potter

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 19