Dijkversterking Open dag waterschap Muskusrat in de klas? Noteer alvast in de agenda. Op zaterdag 15 juni bent u van harte welkom op onze open dag. Rondom de cais sons van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk slaan wij onze tenten op en valt er van alles te beleven voor jong en oud. Informatie over onder andere kustverster- klng en muskusrattenbestrijding wisselen we af met demonstraties van ons wagenpark. Neem een drankje van ons terwijl uw kinderen iets leuks maken voor thuis. U kunt ook een bezoek brengen aan de rioolwa terzuivering in Bruinisse. Wij zorgen voor vervoer per bus, maar u kunt er ook komen via onze fietsroute. In het volgende nummer meer over de activiteiten. (DS) Op 1 april eindigt het stormseizoen. Dan start projectbureau Zeeweringen, een samenwerking tus sen Rijkswaterstaat en het waterschap, weer met het versterken van een aantal Zeeuwse dijken. Ook de dijk tussen Colijnsplaat en Wissenkerke (Nieuw Noord-Bevelandpolder) staat op het programma. Over een lengte van 3,7 kilometer wordt de glooi ing vervangen. Bij het schor de Oesterput wordt de dijk een meter hoger. Hiervoor moet de dijk worden verbreed. Om het waardevolle schor te beschermen, gebeurt dit aan de binnenkant van de dijk. Tijdens het werk is het dijkvak niet toegankelijk. Dit geldt ook voor het strandje het Zandhoekje en het haven tje bij de Oesterput. Op zeeweringen.nl staat waar dit jaar nog meer aan de dijk gewerkt wordt. (AG) Meer dan 2.700 kinderen hebben we vorig jaar mogen ontvan gen op een van onze rioolwaterzuiveringen. Ongeveer hetzelfde aantal leerlingen heeft een gastles in de klas gehad. Educatie medewerkers van het waterschap vertellen tijdens de gastles over de taken van het waterschap en in het bijzonder over het zuiveren van rioolwater. Tijdens de rondleiding op de rioolwa terzuivering kunnen ze met eigen ogen zien hoe het vuile water wordt gezuiverd. De gratis gastlessen en rondleidingen zijn voor leerlingen vanaf groep 7. Meer informatie hierover vindt u op scheldestromen.nl/leren_over_water. (CdP) 6'

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 6