Witte vlag Het markeren van de schakel tussen land en zee. Daarom kom je in het duingebied tussen Groede en Herdijkte Zwarte Polder drie recreatiepunten tegen. Ze hebben alle drie een eigen thema en zijn te herkennen aan de mast met witte vlag. Groede heeft het thema 'cultureel'. In de duinen is een openluchttheater gemaakt. Op het vlonderpad staat een gedicht van Jacob Cats, de beroemde dichter die een buitenhuis had in Groede. Een geweldige speeltuin met picknickvoorziening is in de duinen bij Nieuwvliet-Bad te vinden. Hier is het thema 'familie'. Terwijl kinderen lekker aan het ravotten zijn kunnen ouders genieten van het landschap. In het duin bij Herdijkte Zwarte Polder is een terras met ligbanken. Blikvanger is de rij aaneengesloten palen waar het bovendien een fraai uitzicht oplevert. 'Stijlvol' is hier het thema. (MK) Wist u dat libellen de eerste jaren onder water leven? En dat ook onze brakke wateren vol leven zitten? Ron Brand is er als biologisch analist dagelijks mee bezig. Half maart start zijn bemonsteringsronde weer. Het waterschap meet dan op ruim honderd punten in de provincie de biologische waterkwaliteit. Ron: "Hoe veel soorten er voorkomen en welke dit zijn geeft ons informatie over hoe het er met de waterkwaliteit voor staat." Hij gaat verder: "Ons brakke water zal nooit echt helder worden. Het bevat veel voedingsstoffen waardoor er veel algen groeien." In zijn laboratorium in Middelburg zeeft hij het water en worden de gevon den soorten in alcohol bewaard. Onder de microscoop vinden we dit keer een groepje waterkevers. Hoewel de waterkwaliteit slechts op lange termijn verandert, ziet Ron al wel een verbetering: "Het waterschap kiest steeds vaker voor natuurvriendelijke oevers (flauw ta lud) in plaats van beschoeiing. Hierdoor vind ik meer dieren en planten." U bent gewaarschuwd, want naast libellen vindt Ron ook wel eens bloedzuigers... (LvD) 7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 7