Strandsoort Mijmeren over Zeeland Veel toeristen komen naar Zeeland voor de prachtige stranden. Ook onze polders zijn erg geliefd. Op mooie dagen zie je fietsers in groten getale op de polder wegen, genietend van de vele mooie dorpen die onze provincie rijk is. Vakantiegangers met een boot zien Zeeland vanuit een andere dimensie. Heerlijk vertoe ven op de Zeeuwse wateren en 's avonds aanmeren in een van de vele leuke jachthavens. Ook de vakantie ganger - en de Zeeuw - die van sporten houdt maar het strand niet kan missen, is in Zeeland op het juiste adres. We nemen een kijkje bij dit sportieve strandge- weld bij MOIO Adventure in Cadzand-Bad. De vergezichten van MOIO Verscholen achter de duinen van de Vlamingpolder in Cadzand-Bad ligt MOIO Beachclub. De zon schijnt uit bundig en de temperatuur wijst 28 °C aan. Het terras zit vol en het strand is overspoeld met zeeaanbidders. De Sardijntoren in Vlissingen steekt scherp af tegen de horizon en zelfs de gigantische kranen in de haven van Zeebrugge zijn te zien. Kinderen zoeken schelpen en halen met hun schepnet garnaaltjes uit het water. Felgekleurde vliegers steken scherp af tegen de strak blauwe lucht. Wake-up! "Opletten! Heeft iedereen de planklijn aan zijn enkel vastgemaakt? Ja? Oké, dan gaan we beginnen!" De instructeur geeft de groep de laatste instructies voor het SUP, Stand Up Paddle surfing. Met hun board manoeuvrerend tussen de parasols en de handdoeken gaat de groep richting zee om aan het echte werk te beginnen. Op een groot surfboard met een peddel gaan ze proberen de zee op te peddelen. Al wiebelend staan ze op de plank maar een golf gooit ze er weer net zo ge makkelijk vanaf. Na een uur is niet meer bij te houden hoe vaak ze kopje onder zijn gegaan, maar er zit toch vordering in. Warempel, ze blijven al even staan! Blokarten In de verte scheren een paar blokarters (strandzeilen) in volle vaart over het strand. De karretjes met grote felgekleurde zeilen gaan pas op het laatste moment overstag. De blokart draait op één wiel door de bocht, maar dat blijkt nog niet zo eenvoudig te zijn. Een van de karretjes gaat op z'n zij. Na wat geklungel staat het karretje weer rechtop en sjeest de blokarter zigzaggend Blokarten, powerkiten 25,- per uur Kitesurfintroductie 40,- voor 2 uur Golfsurfen, SUP 20,- per uur Huur materiaal na introductie 15,- per uur MOIO Adventure Vlamingpolderweg 3a Cadzand Duinovergang 9 Vakantie in Zeeland: luieren op het strand, zwemmen in zee en genieten van een drankje op het terras. Heerlijk! Maar onze provincie heeft heel wat meer te bieden en is bij uitstek geschikt voor sportieve strandsporten. Wat dacht je van X-boarding, blokarten, powerkiten of skimboarden? Geen geheimtaal maar een greep uit de vele sporten. 9 W door Chantal de Putter

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 5