Waarom strooien we niet op alle waterschapswegen? Welkom nieuwe abonnees presentatrice. Hoe afwisselend kan je werk zijn?!" Wapperende handen Het weerbericht start altijd met een korte inleiding en dat is volgens Willemijn niet voor niets. "Uit onderzoek blijkt dat mensen even tijd nodig hebben voor een eerste indruk. 'Oh, het is Willemijn. Wat heeft ze aan? Hmm, ziet er niet uit.' Pas daarna wordt geluisterd naar de inhoud. En dan is het aan mij om ervoor te zorgen dat ik mensen niet afleid met rare woorden of wapperen de handen." In het zesuurjournaal heeft ze één minuut de tijd en in het achtuurjournaal twee minuten. Willemijn: "Ik loop nooit uit. Omdat ik de hele dag al bezig ben met de weersverwachting werk ik zonder autocue en verzin ik bijna ter plaatse wat ik ga zeggen. Afhankelijk van nieuwsitems voor het weerbericht, moet ik soms tijd inleveren of extra tijd invullen. Dan beslis ik in een fractie van een seconde wat ik meer of minder vertel. Als het kan licht ik bijzondere weersituaties toe en geef ik een soort minicollege. Voor zo'n live-uitzending heb ik nog altijd ge zonde wedstrijdspanning waardoor ik op scherp sta." Daar moet ik zijn Sinds 2010 presenteert Willemijn het weerbericht bij de NOS. Zelf had ze dat nooit zo gepland. "Voor het farmaceutische bedrijf van mijn ouders heb ik als kind veel gereisd en in Indonesië en Portugal ge woond. Tijdens het vliegen mocht je toen vaak nog in de cockpit kijken. Dat uitzicht en die verschillen in de atmosfeer: 'daar moet ik zijn', dacht ik toen. Het leek me fantastisch om piloot te worden. Bij mijn opleidings keuze twijfelde ik tussen vliegtuig- bouwkunde of meteorologie, allebei technische opleidingen." Na de suc cesvolle afronding van de opleiding meteorologie in Wageningen met stages in Australië en het orkaange- voelige Miami, gaat Willemijn toch aan de slag als vertegenwoordiger in de gezondheidszorg. Screentest Na verloop van tijd krijgt ze spijt dat ze niet verder is gegaan met mete orologie. Via Gerrit Hiemstra gaat Willemijn voor Weeronline werken. Daar verkoopt ze weerproducten zo als weerbewaking bij evenementen, gladheidsbestrijding voor gemeenten en Rijkswaterstaat, advies over on- kruidbestrijding en weeradvies voor verzekeringsbedrijven. Als in 2010 de NOS op zoek is naar een vervan ger voor Marjon de Hond, reageert Willemijn niet. Ze hoeft niet zo nodig in de publiciteit. Pas wanneer haar baas haar aanraadt om een screen test te doen, besluit ze dit na enige twijfel te doen. Puur voor de erva ring. Willemijn geeft aan dat dit ach teraf een goede zet is geweest. "Het is voor mij helemaal perfect, ik hoop dat ik dit nog heel lang mag blijven doen. Het weer blijft me fascineren en het is zulk mooi afwisselend werk." Logisch, want er is tenslotte niets zo veranderlijk als het weer. 10 lirihU'JHi In september kregen we van de post 170 aanmeldkaarten voor dit tijdschrift. De kaarten zijn ergens blijven hangen en ruim 1,5 jaar later naar ons doorgestuurd. Een aantal abonnees ontvangt daarom nu pas de eerste uitgave van Scheldestromen. Onze excuses hiervoor en alsnog van harte welkom! Hierbij mijn complimenten voor het feit dat het fietspad tussen Westkapelle en Zoutelande, en wellicht nog verder, maandag al keurig Is opgeruimd, na het onstuimige weer In het weekend van zaterdag 12 en zondag 13 oktober. Mooi dat jullie zo alert hebben gereageerd! Kees de Pagter Westkapelle i Elke winter ontvangen we de vraag waarom het waterschap op bepaalde wegen niet strooit. Het strooien op wegen waar bijna geen verkeer rijdt heeft geen zin. Zout werkt pas als het door het verkeer goed wordt ingereden. Een andere reden zijn de hoge kosten van het strooien. Veel zout is ook nog eens slecht voor het milieu. Daarom weegt het waterschap goed af welke wegen wel of niet gestrooid worden. (weerspreuk) Wilt u een getijdenboekje ontvangen? Stuur een mall met uw adres naar communicatie® scheldestromen.nl of stuur uw aanvraag per post naar: Waterschap Scheldestromen, afdeling Communicatie, Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg. We sturen per adres maximaal één getijdenboekje. In het laatste nummer van Scheldestromen las ik diverse interessante artikelen, onder andere over het Zeeuwse trekpaard en de bietencampagne. Nu is eind oktober de bietentocht gehouden in Zeeland. Daarin werden beide aspecten gecombineerd: Zeeuwse trekpaarden die een bietenvaartuig trokken langs het kanaal bij het Goese Sas. Bijgaand een foto van deze prachtige bietentocht! Henk Wagenaar Kapelle 11 Willemijn Hoebert woont met haar gezin in de Veluwse bossen. Ze is zo'n twee a drie dagen per week bij de NOS te zien.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2013 | | pagina 6