"Het schip is hun huis, daarom doen we het liefst onze schoenen uit Een lezer krijgt een kijkje in de keuken bij een bedrijf of gebied waar normaal geen publiek is toegestaan. Lezer Alex Boerbooms (54) mag dan in het dagelijks leven kok zijn, een kijkje in de keuken bij de waterpolitie lijkt hem bijzonder interessant. Op de vraag of hij iets met water heeft, antwoordt hij: "Ik kook er graag in." De politieboot P41 ligt al te wachten bij de Piet Heinkade in Vlissingen. Aldre Midavaine (29) en Ben Latooij (54) ontvangen ons. Latooij is van daag gezagvoerder. Hij legt uit: "Dit doen we in onderling overleg, vaak is het degene met de meeste ervaring. Vandaag ben ik dat. We varen altijd met zijn vieren: een gezagvoerder, een machinist en twee gezellen." Even later arriveren Tim Geuze (30) en John Nieuwenhuize (29). Bekeuren of waarschuwen Ben geeft de veiligheidsinstructies: "Jullie mogen vrij rondlopen, be halve in de machinekamer. Aan dek is een zwemvest verplicht. Als er iets gebeurt en het alarm gaat af, verza melen we bij de deur." Het is tijd om de trossen los te gooien. Lezer Alex staat klaar met zijn camera om alles vast te leggen. Vandaag surveilleren we in de Sloehaven. Onderweg legt Aldre uit: "We controleren en hand haven onder andere op openstaande boetes, vaartijdenwet, gevaarlijke stoffen, ladingsdocumenten, of mensen de juiste papieren hebben en kijken naar openstaande signa leringen. Alles wat er op een schip gebeurt moet vastgelegd worden, wij controleren of dat op de juiste ma nier gedaan is. Uitgangspunt: je past de wet toe maar het is een keuze of je bekeurt of waarschuwt. Dat is afhankelijk van de situatie. We zijn vooral gericht op veiligheid maar kijken ook naar afwijkend gedrag en criminele activiteiten." Radioverkeer De stuurman loodst het schip behendig over het water. Ondertus sen wordt de administratie gedaan, gebeld en kijkt de bemanning oplet tend om zich heen. Vanaf het water ziet het Sloe er toch heel anders uit. Alex: "Geweldig om dit eens een keer vanaf het water te bekijken." Het radioverkeer is divers: de sluis Vlis singen, de centrale Vlissingen en de havendienst. Ook horen we op de portofoon meldingen van de politie. Aldre: "Soms krijgen we meldingen binnen waar we op af moeten. Maar we gaan ook zelf op onderzoek uit op basis van informatie. We werken samen met de politiecollega's aan de wal in Zeeland en België maar ook De politie in Vlissingen die op het water werkt, heet dienst Infrastructuur van de Landelijke Eenheid. Vroeger was deze dienst bekend onder de naam Waterpolitie van het KLPD. Het werkgebied omvat de Westerschelde met havens tot Antwerpen en een stukje Noordzee tot en met Zeebrugge. Naast water vallen spoor, verkeer en lucht onder de dienst Infrastructuur. Direct de dienst Infrastructuur nodig? Bel 0343-535353. door Marjolein Kramer Scheldestromen lente 2014 De is haven die kant op" Scheldestromen lente 2014

Scheldestromen/de Waterwerker | 2014 | | pagina 9