Lezers een 8 lezersonderzoek van zomer 2014. en winnaar wat is kwel? Scheldestromen Q« a O ft O u ft Dishoek Strooiroutes Vraag uit het lezerspanel: voor alle Zeeuwen? en wordt de dijk bij de buurtschap Botshoofd versterkt. Dit gebeurt omdat het Volkerak-Zoommeer wordt ingericht tot de grootste waterberging van Nederland. Als de waterberging daadwerkelijk gebruikt wordt, kan het water in de haven met meer dan twee meter stijgen. Als dit gebeurt wordt het keer middel gesloten. Toine Poppelaars: "Het waterschap zit dus niet stil. Zeeland is en blijft de veiligste delta ter wereld. Maar dat gaat niet vanzelf. Dit vraagt investeringen en kennisontwikkeling. Het is een continu proces, waarin we steeds komen tot nieuwe inzichten en werkmethoden Wat betekent het voor Zeeland? Wat de nieuwe norm voor Zeeland concreet betekent is nog niet geheel duidelijk. In 2017 is de volgende toetsronde en gebruiken we de nieuwe norm. Dijkgraaf Poppelaars benadrukt dat er al veel gedaan is: "Er zijn veel projecten uitgevoerd. In West-Zeeuws-Vlaanderen wordt momenteel het project Zwakke Schakels uitgevoerd en ook bij Vlissingen en Westkapelle zijn dergelijke kustversterkingsprojecten uitgevoerd. De hele Noordzeekust is dus op orde." Ook het projectbureau Zeeweringen heeft de afgelopen twintig jaar ongeveer 325 kilometer glooiingen versterkt. In 2015 worden de laatste projecten uitgevoerd. Verder versterken we volgend jaar een dijk in de Emanuelpolder bij Waarde. Daarbij houden we al zoveel mogelijk rekening met de nieuwe norm. "Het is niet de bedoeling dat we na een paar jaar alweer terug moeten komen wegens de nieuwe norm", vertelt de dijkgraaf. Ondertussen 2017 lijkt nog ver weg maar er gebeurt ondertussen veel. Zo gaan we volgend jaar in de haven van Tholen een keermiddel aanleggen -T ,'Y1 Dit blijkt uit het - geven het tijdschrift Na onze vakantie troffen wij bij onze post de boekenbon aan. We zijn hier erg blij mee. daar wij nog behoren tot de categorie 'ouderwetse boekenwurmen' en ook omdat wij nog nooit een prijs hebben gewonnen bij een dergelijk lezersonderzoek. Uw tijdschrift Scheldestromen lezen wij altijd met heel veel plezier. Mooi informatief blad. mooie foto's en leuke en gevarieerde onderwerpen. Juan Defesche, Veldhoven De tijd van sneeuw, ijzel en vorst komt er weer aan. Wilt u weten welke wegen het waterschap strooit? Kijk dan op www.scheldestromen.nl/gladheid Wilt u een getijdenboekje ontvangen? Stuur een mail met uw adres naar communicatie@scheldestromen.nl of stuur uw aanvraag per post naar Waterschap Scheldestromen team Communicatie Antwoordnummer 700 4330 WB Middelburg Afhalen in onze kantoren in Middelburg of Terneuzen kan natuurlijk ook. Kwelwater is water dat door een dijk sijpelt en via het grondwater in de polder omhoog komt. Kwel is een natuurlijk verschijnsel bij gebieden die onder zeeniveau liggen. Tl mrnb- Volgens mij is het een magazine dat voor elke Zeeuw wel interessant is. Wellicht kunt u eens brainstormen over de vraag of het niet beter is om het magazine in Zeeland huis aan huis te verspreiden? A. Verwijs, Sint Philipsland Leuk dat u meedenkt om nog meer Zeeuwen het blad onder ogen te laten krijgen. We kiezen er bewust voor om het blad niet huis aan huis te verspreiden omdat we graag een betrokken lezer hebben. Zouden we het huis aan huis verspreiden, dan komt het blad ook terecht bij een grote groep mensen die er niet op zit te wachten. Daarom werken we met gratis abonnementen. Nieuwe 'abonnees' zijn altijd welkom! Wie kan ons helpen aan oude filmbeelden van de Nolledijk bij Vlissingen? We zijn speciaal op zoek naar beelden uit de periode 1940 - 1950. Deze opnamen willen we gebruiken voor een documentaire over de Nolledijk en omgeving. Voor meer informatie kunt u mailen of bellen met de initiatiefnemers: m.vanden.bos@icloud. com en Theo Rietveld: 06-53991817. De initiatiefnemers, Maijan van den Bos en Theo Rietveld Ik ben heel graag in de natuur om te wandelen en intens te genieten van de stilte in de duinen bij Dishoek. De laatste tijd word ik regelmatig bijna omver gereden door mountainbikers. Kunt u mij een plek aanwijzen waar ik rustig en veilig kan wandelen? (Naam bij redactie bekend) - Dit is helaas een bekend probleem. De gemeente Vlissingen en de mountainbikevereniging zijn naarstig op zoek naar een oplossing. Er wordt gekeken naar een speciaal terrein voor mountainbikers, zodat zowel de wandelaars als de mountainbikers kunnen genieten van de duinen. 11 Links: Storm trekt altijd mensen naar de kust. Linksonder: De dijkgraaf loopt een eindje mee met de laagwaterinspectie die na een storm plaatsvindt. Rechtsonder: Bij de nieuwe normen wordt vooral gekeken wat er achter een dijk ligt. Scheldestromen winter 2014 I Scheldestromen winter 2014

Scheldestromen/de Waterwerker | 2014 | | pagina 6