dan nadert d© lente met een vaart' Zeeland in 't Rijks Plastic 'Is het koud in maart, In het blad Scheldestromen heeft u een rubriek gewijd aan Zeeland in het Rijksmuseum. Wat ik echter mis is een verwijzing naar de film van Bert Haanstra uit 1962, Deltafase 1over de sluiting van het Veerse Gat. Deze is te zien op de hoogstgelegen etage met moderne Nederlandse kunst en ook indrukwekkend. Frits Broos uit Middelburg Bedankt voor deze extra tip. We hebben inderdaad een keuze moeten maken uit alle Zeeuwse werken in het Rijks. Foutje In het winternummer wordt in het artikel 'Zeeland in het Rijks' gesproken over het Kanaal door Walcheren. Dit moet zijn: Het Havenkanaal. Onze excuses. In het vorige nummer stond onze actie om een boek over Zeeuws-Vlaanderen te winnen. We hebben veel leuke reacties ontvangen. De boeken over Midden-Zeeuws-Vlaanderen zijn gewonnen door: C. Hamelink uit Axel, J.W. Bakker uit Terneuzen en M. Roos uit Terneuzen. De boeken over West-Zeeuws- Vlaanderen zijn gewonnen door: R. Blaakman uit Oostburg, C.A. Heijmans uit Goes en F.G. de Feijter uit Breskens. De winnaars hebben hun boek inmiddels ontvangen. Wij wensen ze veel leesplezier! Niet gewonnen maar wel interesse in een van de boeken? Ze zijn te bestellen via Uitgeverij De heer Roos uit Terneuzen stuurde onderstaande rijm als aanvulling op het Zeeuws-Vlaams volkslied. Scheldestromen Het waterschap van nu, Die zorgt voor dijk en duin Voor plant en boom tot in de kruin Voor paden en wegen Waar we ons langs begeven; Het water in onze polders, dorp en stad Niet te laag niet te hoog niet te nat; Wandelt u door polder, duin of strand, Denk eens aan de mensen van het waterschap in 't land Die voor ons laag gelegen landje zorgen Voor ons op pad gaan iedere morgen. Heeft u een muskusrat gezien? U kunt dit nu ook digitaal melden via www.meldpuntmuskusrat.nl U gaat automatisch naar de website van het waterschap. Hier vindt u meer informatie over de muskusrat en hoe u de melding kunt doorgeven. Wilt u het liever telefonisch melden? Dat kan vla ons algemene nummer: 088-2461000 (lokaal tarief). Op verzoek van een aantal lezers is overwogen om ons tijdschrift in biologisch afbreekbaar plastic te verpakken. We hebben besloten om dit niet te doen. De hogere kosten wegen naar onze mening niet op tegen de voordelen. Het biologisch plastic is weliswaar afbreekbaar als het in het milieu terechtkomt, maar die kans lijkt ons gering. Bovendien zijn we ervan overtuigd dat onze lezers afval op een juiste manier scheiden. Scheldestromen lente 2015 1

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 11