V Waarom is mijn stem voor het waterschap belangrijk? Waterschapsbestuurders behartigen uw belangen, net als gemeenteraadsleden dat doen. Zij zijn betrokken bij beleidskeuzes en beslissen daarover. Door uw stem uit te brengen bij de waterschapsverkiezingen bepaalt u wie er straks in het waterschapsbestuur zit. Zo heeft u invloed op de keuzes die het bestuur maakt. Wat valt er te kiezen? Waterschap Scheldestromen zorgt voor sterke dijken, veilige plattelandswegen, schoon oppervlaktewater en de juiste hoeveelheid water in de sloot. Hier komt een heleboel bij kijken. Hoe ga je bijvoorbeeld om met de zeespiegelstijging, met de regenbuien die steeds heviger zijn of met de kwaliteitseisen voor het schoonmaken van rioolwater? Daarbij moeten allerlei afwegingen worden gemaakt omdat er verschillende belangen meespelen. Landbouwers willen bijvoorbeeld een lager waterpeil, terwijl een hoger waterpeil beter is voor de natuur. Welke partijen doen mee? In totaal doen er tien partijen mee aan de waterschapsverkiezingen. Dit zijn: Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP). Christen-Democratisch Appèl (CDA). Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD). Partij voor Zeeland (PvZ). Partij van de Arbeid (PvdA). Water Natuurlijk (WN). Christenunie (CU), de Algemene Waterschapspartij Zeeland (AWP) en Partij 50Plus. Hoe kan ik zien welke belangen de partijen behartigen? Op 12 maart heeft u onze verkiezingskrant ontvangen. Daarin stellen de partijen zich aan u voor. Voor alle waterschappen is. in samenwerking met de deelnemende partijen, een digitale stemhulp ontwikkeld: het Kieskompas. Op scheldestromen.kieskompas.nl kunt u reageren op diverse stellingen en aan het einde van de vragenlijst krijgt u een stemadvies. Natuurlijk kunt u ook de partijprogramma's raadplegen. Hoe kan ik stemmen? In 2008 en in 2010 kon u per brief stemmen voor ons waterschap. In 2015 gebeurt het weer met een rood potlood in een stemhokje. U kunt op 18 maart 2015 in één stembureau voor beide verkiezingen stemmen. Uw gemeente heeft u hiervoor twee stempassen thuisgestuurd. Een groene stempas voor het waterschap en een blauwe stempas voor Provinciale Staten. In elk stembureau staan twee stembussen. Vergeet niet uw legitimatiebewijs mee te nemen. De stembureaus zijn geopend van 7.30 tot 21.00 uur. Wie mogen er stemmen? Alle inwoners die op de verkiezingsdag minimaal 18 jaar zijn. mogen stemmen bij de waterschapsverkiezingen. Dat geldt ook voor niet-Nederlanders met een geldige verblijfsvergunning. Wanneer is de uitslag bekend? De stembureaus sluiten om 21.00 uur. Daarna worden de stemmen geteld. Kort na middernacht worden de eerste uitslagen verwacht en zal de uitslag op partijniveau bekend zijn. Op maandag 23 maart is de uitslag op persoonsniveau bekend. Wat gebeurt er na de verkiezingen? Het algemeen bestuur bestaat uit 30 leden. Op basis van de verkiezingsuitslag worden 23 zetels verdeeld. De overige 7 leden worden benoemd door de Kamer van Koophandel (3). de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (3) en de Vereniging voor Bos- en Natuureigenaren (1). Naar verwachting treedt het nieuwe bestuur op 26 maart aan. 13 U kunt op 18 maart in één stembureau voor zowel de Provinciale als waterschapsverkiezingen stemmen. Uw gemeente heeft hiervoor twee stempassen gestuurd. Een groene stempas voor het waterschap en een blauwe stempas voor Provinciale Staten. In elk stembureau staan twee stembussen. Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 13