Franse slag wandelmars Feest: Vlissingen 700 Druk op de ketel Klapbank 23 mei: Tekenweetje: app J 2015 is uitgeroepen tot Europees Jaar van het Industrieel en Technisch Erfgoed. Belangrijke gebeurtenis is de opening van het Industrieel Museum Zeeland op 27 juni. Dit museum is gehuisvest in een bijzonder gebouw, namelijk de voormalige suikerloods van de Suikerfabriek in Sas van Gent. Topstuk van het museum wordt de stoomgenerator van de voormalige cokesfabriek uit Sluiskil. Bron: www.zeeuwseankers.nl Op het terrein van De Oesterij in Yerseke is de eerste ankerplaats van Zeeland gepresenteerd. Ankerplaatsen zijn plekken van cultuurhistorische betekenis, waar het erfgoed van Zeeland te beleven is. Elke ankerplaats wordt ingericht met een hedendaagse klapbank. Lekker om even uit te rusten tijdens een fietstochtje. En even 'te klappen...' Dit jaar is het 75 jaar geleden dat de Franse Slag plaatsvond; de strijd op 15 en 16 mei 1940 in de driehoek Hansweert- Kapelle- Wemeldinge. Op zaterdag 23 mei is de Franse slag wandelmars. De wandeling gaat langs plaatsen waar op die meidagen zwaar gevochten is en de Fransen zware verliezen leden. Start bij dorpshuis De Vroone, afstanden tussen de 7 en 40 kilometer, 2,50 per persoon. Meer informatie op www.franseslagkapelle.nl Donderdag 2 april is Vlissingen jarig. Het is dan precies 700 jaar geleden dat Vlissingen stadsrechten heeft gekregen. Dat wordt vanaf dan met allerlei festiviteiten in de stad gevierd. Een greep uit het programma: taptoe (27 april), Avro Tros muziek feest (16 juni), zevenkamp met Zeeuwse scholen en City2Beach Swim in juli. 15 Teken zijn er het hele jaar door. Zodra de temperatuur boven de 5 tot 10 °C komt, worden ze actief. De meeste mensen worden gebeten tussen maart en november dus wat extra alertheid kan geen kwaad. Met de app 'tekenbeet' heeft u alle info bij de hand: Waar zitten ze? Hoe voorkom ik een tekenbeet? Hoe verwijder ik een teek? De app voor telefoon en tablet vindt u in de app-store via 'Tekenbeet'. Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 15