Ik heb een '286 meter lopende band Lezer Miranda van Haaften (32) had altijd al een fascinatie voor post. "Als kind zag ik op televisie wel eens lopende banden vol met post, dat vond ik toen al interessant. Ik ben benieuwd hoe het er achter de schermen aan toe gaat." Ook een vriendin van haar, Sandra van Dijk (33), is nieuwsgierig. Depotmanager Alexander van Keulen (43) leidt hen rond in het gloednieuwe pand in Goes. Voor 22.00 uur besteld, morgen in huis De enorme groei in on-line aankopen, is uiteraard de aanleiding voor de toename in pakketpost. Er wordt steeds meer mogelijk, alles naar de wensen van de klant. Alexander: "Waar je Vroeger' heel de dag thuis moest blijven omdat er een pakketje bezorgd zou worden, kun je nu zelf via internet je pakketje opnieuw routeren, bijvoorbeeld naar een tijdsvenster dat beter uitkomt of naar een ander adres, bijvoorbeeld je werk." Steeds meer webwinkels bieden aan datje tot 's avonds laat kunt bestellen. Dat betekent nachtwerk voor PostNL. Alexander: "Als de pakketten binnen zijn, sorteren we ze en brengen de vrachtwagens ze 's nachts naar de verschillende depots in heel het land. Als een klant in Groningen voor 22.00 uur 's avonds iets bij Bax-shop in Goes bestelt, heeft hij het de volgende dag in huis. Dat was vroeger ondenkbaar. Dan moesten alle Zeeuwse pakketten voor 21.30 uur op het sorteercentrum in Dordrecht zijn." Identiek Sinds oktober 2013 staat het nieuwe sorteercentrum op industrieterrein De Poel in Goes. "Voorheen zaten we in, met alle respect, een boerenschuur", aldus Van Keulen. "We groeiden uit onze voegen. In heel Nederland zijn de laatste jaren negentien nieuwe sorteercentra geopend. Ieder gebouw ziet er hetzelfde uit en is hetzelfde ingericht. Als ik jullie nu zou ontvoeren en in Leeuwarden zou neerzetten, merk je daar niks van. Alles zit op exact dezelfde plek, tot de toiletten aan toe." Ik heb een pakketje voor u Het is het drukste moment van de dag als we de grote hal binnenstappen. Tussen 7.30 en 10.30 uur worden de duizenden pakketten over de bestelbussen verdeeld. Alexander licht toe: "We werken met vijf shifts van ieder een half uur. Om 7.30 uur beginnen we met de pakketten/routes Pakketpost Sinds oktober 2013 staat er een spiksplinternieuw sorteercentrum van PostNL op bedrijventerrein De Poel in Goes. Vanuit dit pand ter grootte van twee voetbalvelden worden alle pakketten voor Zeeland, Goeree-Overflakkee en een deel van West-Brabant bezorgd. Het zijn er zo'n 17.500 per dag. In heel Nederland worden er zo'n 450.000 pakketten per dag bezorgd. 17 pakketi e voor u Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 17