die het meest ver weg moeten. Dat is Goeree-Overflakkee en Zeeuws- Vlaanderen. De pakketten die in de laatste shift zitten, van 10.00 uur tot 10.30 uur, liggen wat meer in de buurt." Inpakken en wegwezen De pakketten worden handmatig op de band gezet. Maar dat is dan ook een van het weinige handwerk. Een systeem van lopende banden en barcodescanners zorgt ervoor dat de pakketten automatisch op postcode gesorteerd worden en bij de juiste bestelbus terechtkomen. De chauffeurs laden vervolgens zelf hun bus in op volgorde van route. Lezer Sandra ziet pakketten op gele dienbladen langskomen. "Dat is wijn", verklaart Alexander. "Zoals je ziet komen pakketjes nergens tegenaan maar voor wijndoosjes hebben we toch nog een extra bescherming ingebouwd." Een pakketje ongezien het gebouw uitsmokkelen is er niet bij. Het pand heeft bijna iets weg van een gevangenis met beveiligde deuren, pasjessystemen en camera's. "We hebben hier meer dan honderd camera's hangen." De drukste dag Hoewel nu de lente voor de deur staat, is de reportage tijdens de drukste tijd van het jaar gemaakt: de decemberdagen. "De dinsdag voor Sinterklaas was de drukste dag van het jaar. Maar we hebben het hele jaar een redelijk stabiele aanvoer. Je zou zeggen dat in augustus veel mensen op vakantie zijn en er dus minder pakketten zijn, maar dan bezorgen we de schoolboeken weer." En de drukste dag van de week? Dat is dinsdag. 50 televisies Miranda en Sandra staan te kijken van de moderne verwerking. Sandra: "Ik kwam hier blanco binnen maar dat het zo super efficiënt gaat had ik niet verwacht. Miranda is vooral verbaasd dat er zelfs televisies langskomen. "Die hebben we er 40 tot 50 per dag", vertelt Alexander. "Maar wij zorgen voor alle spullen goed. Een doos luiers heeft voor ons dezelfde waarde als een kilo goud." Naast: Depotmanager Alexander van Keulen met lezers Sandra van Dijk en Miranda van Haatten. Linksonder: De chauffeurs laden zelf hun bus op volgorde van hun route. Rechtsonder: Een systeem van lopende banden en barcodescanners sorteert de pakketten automatisch op postcode en komen zo bij de juiste bestelbus uit. Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 18