Drinkwaterzuil Al ruim een eeuw lang hebben heel wat Vlissingers en toeristen tijdens een snikhete dag hun dorst gelest, de voeten zandvrij gespoeld of hun hondje laten drinken bij de drinkfontein op Boulevard Evertsen. Hij staat schuin tegenover de Sardijntoren. Veel informatie over deze drinkfontein is niet met zekerheid vast te stellen. Zeker is in ieder geval dat het Duitse bedrijf Bopp Reuther uit Mannheim de fontein heeft gemaakt tussen 1900 en 1930. Al in 1906 meldt de Vlissingsche Courant over een drinkfontein. Op foto's uit 1910 moet dit fonteintje te zien zijn. Op foto's die gemaakt zijn rond 1920 is een nieuw fonteintje te zien dat qua uiterlijk gelijkenis vertoont met het huidige model. Het fonteintje was in 1920 doelwit van vandalisme. Dat bewijst een stukje uit de Vlissingsche Courant uit die tijd. De Vlissingse burgemeester Van Woelderen liet weten streng te zullen optreden tegen baldadigheid van de jeugd. De drink fontein werd ernstig vernield en daardoor onbruikbaar. Of de drinkzuil rond 1920 is vervangen of gerepareerd, is niet met zekerheid te achterhalen. De huidige drinkzuil heeft in ieder geval de zware bombardementen op Vlissingen tijdens de TWeede Wereldoorlog overleefd. Het drinkzuiltje is tijdens het strandseizoen nog steeds in gebruik. Eenzelfde drinkfontein zou te vinden zijn op de markt in Malcesine aan het Gardameer in Italië. Stuurt u een fotootje als u 'm tegenkomt? 23 door Chantal de Putter Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 23