lep terug in Zeeland Nieuw gemaal Schore 6,6 kilometer persleiding Elk jaar planten we nieuwe bomen langs onze waterschapswegen. Met de zoute zeewind die veel over Zeeland raast, kunnen we niet zomaar Iedere soort planten. De bomen moeten tegen een stootje kunnen. Momenteel planten we vooral populieren, wilgen, esdoorns, walnoten, linden, abelen en eiken. We willen het liefst een gevarieerd bomenbestand opbouwen zodat niet alle bomen tegelijk moeten verdwijnen. Dit jaar planten we weer vier soorten Iepen. De lep Is een mooie, stevige Zeeuwse boom. Hij werd lange tijd niet aangeplant vanwege de Iepziekte. We kijken welke van de vier resistente soorten het beste 'wortelt' In onze provincie. (DS) Vanaf april starten we met de bouw van een nieuw visvriendelijk gemaal In Schore. De driehoek tussen Kapelle, Schore en Hansweert heeft In de jaren negentig te kampen gehad met wateroverlast. In de tussenliggende periode Is berekend hoe het watersysteem In dit gebied verbeterd kan worden en aan welke eisen het moet voldoen om klimaatbestendig te zijn. We krijgen Immers te maken met steeds meer neerslag In kortere perloden. De waterafvoer verbeteren we door het vergroten van waterlopen en duikers en de bouw van een nieuw gemaal. Daarmee zorgen we voor de spreekwoordelijke droge voeten voor nu en In de toekomst! Het nieuwe gemaal aan de Schoorse Zeedijk moet In het voorjaar van 2016 kunnen draalen. (J1G) Het afvalwater uit Groede en de omliggende recreatieparken wordt nu nog gezuiverd op de zuivering Groede maar In 2017 neemt de zuivering Breskens deze taak over. De zuivering In Breskens wordt de komende jaren gerenoveerd en In capaciteit vergroot. De eerste werkzaamheden van dit omvangrijke project starten rond deze tijd. In totaal gaat zo'n 6.6 kilometer persleiding de grond In. van het gemaal aan de Scherpblerseweg In Groede naar de zuivering In Breskens. Het leggen van de leidingen gebeurt door het ontgraven van een werkstrook van 10 meter. We verwachten nauwelijks verkeershlnder tijdens de werkzaamheden. (CdP) Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 6