Dijkversterking is Zeeland "Onder het schor ligt het verdronken Valkenisse" In april beginnen we met het versterken de dijk van de Emanuelpolder bij Waarde. Dit is nodig omdat na toetsing bleek dat de dijk niet voldoet aan de vereiste norm van de huidige Deltawet. In 2017 wordt er een nieuwe veiligheidsnorm van kracht. Hierop wordt bij deze dijkversterking al geanticipeerd. De grasmat is niet sterk genoeg en de dijk wordt overslagbestendig gemaakt. Mochten er dan ooit golven over de dijk slaan, dan blijft deze intact. Het dijkvak is 2.6 kilometer lang. De kruin van de dijk wordt hoger en er komt een nieuw dikker kleipakket op de dijk. Bijzonder aan het werk is dat er een groot schorrengebied voor het dijkvak ligt. Diverse vogelsoorten gebruiken het graag als broedplaats. Onder het schor ligt het middeleeuwse verdronken dorp Valkenisse. Bescherming tegen overstromingen is dus geen overbodige luxe. Het werk wordt gezamenlijk uitgevoerd met de versterking van de Sint Pieterspolder. tussen Yerseke en Oostdijk. (AG) Fietsen langs de Zeeuwse kust: langs de robuuste dijken en duinen en de ruige zee afgewisseld met bloeiende akkerranden en zeehonden zonnend op de zandplaten. Dan zie je de echte waarden van onze provincie. Zou je de kustlijn langs Ooster en Westerschelde volgen, zou dit een binnen- en buitendijkse fietsroute opleveren van zo'n 400 kilometer. Het waterschap heeft onderzocht hoe de buitendijkse wegen die opengesteld zijn voor fietsers, beter kunnen aansluiten op het fietsknooppuntensysteem. Hierbij rekening houdend met kwetsbare natuurwaarden, het vermijden van verkeersonveilige situaties en fietscomfort. Voordat het zover is moeten eerst nog bepaalde punten aangepakt worden. Zo moeten we stukken asfalteren zodat ze geschikt worden om comfortabel te fietsen en moeten we oversteekplaatsen veiliger maken met verkeersborden of lijnen op de weg. Overigens wordt er ook nu al door het routebureau gewerkt aan het fietsknooppuntensysteem. Het netwerk wordt uitgebreid met paden en de borden worden vervangen door duurzame materialen. (DS) 7 Scheldestromen lente 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 7