groeve 4 juli: BenefBt&tocht Waarom zijn fietspaden vaak rood? Ga naar de in Nieuw-Namen Cultureel erfgoed Tholen en Sint-Philipsland Speuren naar vleermuizen Dat is min of meer toevallig ontstaan. Het eerste gekleurde fietspad werd in 1980 in Tilburg aangelegd en dat is sindsdien overal overgenomen. In andere landen worden ook wel andere kleuren gebruikt. Denemarken bijvoorbeeld gebruikt de kleur blauw, (bron: Quest) De Groeve in Nieuw-Namen is een aardkundig monument. Het dorp ligt op een heuvel die zo'n 6 meter boven de omgeving uitsteekt. Er zijn fossielen van maar liefst 3 miljoen jaar oud! Ook zijn er resten gevonden van menselijke bewoning uit de Steentijd en Bronstijd, enkele duizenden jaren geleden. U kunt de groeve dagelijks op eigen gelegenheid bezoeken van april tot en met oktober tussen 10.00 uur en 17.00 uur. Toegang is gratis. Locatie: Kerkdreef2, Nieuw-Namen. Rondspeuren in het voormalige gemeentehuis van Sint-Annaland is een reis door het culturele erfgoed van deze eilanden. In het museum 'De Meestoot' komt u meer te weten over de meekrapteelt, het onderwijs, de klederdracht en de merklappen van vroeger tijden. Het museum is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. In de maanden juli en augustus van 13.30 uur tot 17.00 uur (en op woensdag vanaf 12.00 uur). Bierensstraat 6 in Sint-Annaland. www. demee stoof, nl Speciaal voor de jeugd: Ga met de boswachter van Staatsbosbeheer mee op een spannende ontdektocht naar vleermuizen. Met een batdetector worden de signalen opgevangen die de vleermuizen uitzenden. Op 13 juli, 27 juli, 10 augustus en 24 augustus kunt u mee op pad. De tocht duurt ongeveer 2 uur en begint om 20.30 uur bij de excursieschuur Westenschouwen aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. 4,50 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen. Aanmelden kan bij de VVV van Burgh-Haamstede, 0111-450524. Mysterie schilder Adriaen Coorte ontrafeld Het mysterie rond de bekende Zeeuwse stillevenschilder Adriaen Coorte (overleden in 1707) is ontrafeld. Er was erg weinig over deze schilder bekend maar in het boek 'Adriaen Coorte uit IJzendijke. Een eenzame stillevenschilder' beschrijven Ton de Jong en Huib Plankeel zijn familie en levensgeschiedenis. Het boek kost 14,90 en is verkrijgbaar in het Zeeuws Museum en via jongplankeel@ gmail.com Op zaterdag 4 juli wordt op Walcheren een sponsorfietstocht georganiseerd. De fietsroute is ongeveer 40 kilometer en voert langs 7 stempelposten, die tevens start/eindpunt zijn. Fietsen kan tussen 10.00-16.30 uur. U kunt de route rijden door het kopen van een routeboekje van 5,-. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van een rolstoelfiets. De fiets wordt beheerd door de stichting Arduin waar mensen wonen met een lichamelijke-, gedragsmatige- of meervoudige beperking. Meer informatie over de tocht vindt u op www.komtvoormekaar.nl Scheldestromen zomer 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 15