««""ïT "Ze blazen hard in je gezicht voor ,hrieK zi)11 gllCOTTL- Luuk Engelen (11) en zijn vriendje Niek Zadeits (12) uit Middelburg zijn benieuwd naar wat er allemaal komt kijken bij de verzorging van deze vier zeehonden. Rebecca Lam, verzorger en trainer van de zeehonden, staat enthousiast klaar om het de jongens precies uit te leggen en te laten beleven. Ze beginnen achter de schermen met het voorbereiden van de vis voor Jens, Bobbie, Olaf en Rob. Rebecca: "Onze zeehonden zijn dol op haring, maar wij hebben hier Capelin voor hen. Samen eten ze twaalf kilo vis per dag. In de winter is dat soms het dubbele. We snijden de visjes doormidden. Voor elk dingetje wat ik de zeehonden vraag, moet ik hen belonen met een visje. Als ik meer stukjes heb, kan ik hen meer opdrachten geven." De jongens mogen zelf de vissen in stukken snijden. Luuk mag eerst en doet dat als een volleerde kok. Spikkels Niek weet het verschil tussen een zeehond en een zeeleeuw een beetje. Niek: "De manier waarop ze zich voortbewegen is anders." "Inderdaad", geeft de verzorger aan. "Zeehonden bewegen zich voort als een soort rups. Daarnaast hebben ze voorvinnen en gaatjes als oren. Zeeleeuwen hebben oorflapjes. Ze hebben ook verschillende tanden. Zeehonden hebben witte tanden en zeeleeuwen zwarte. De vacht die de zeehonden hebben is tegen het verbranden in de zon en ze hebben altijd spikkels." Rebecca legt de verschillen haarfijn uit met Charlie, de opgezette zeehond. Ouwe man Zodra de vissen gesneden zijn, is het tijd om het zeehondenverblijf in te gaan. Al gauw komen de nieuwsgierige zeehonden naar de rand van het bad. Luuk merkt op de Rob een paar tanden is verloren. "Dat klopt. Rob is al 29 jaar. In het wild worden zeehonden ongeveer 25 jaar, dus Rob is al een ouwe man", vertelt Rebecca. Wat het meest opvalt bij Rob zijn z'n wijd opengesperde ogen. Jammer genoeg heeft hij staar waardoor hij vooral schimmen ziet en daardoor best angstig reageert. Rebecca: "Tijdens de shows is er meestal iemand die zich speciaal met Rob bezighoudt, want hij kan niet meer al onze commando's goed zien." Zeehonden 1 De kus van een zeehond Bij Deltapark Neeltje Jans kunt u een hele dag genieten van zeedieren, spetterende attracties en alles leren over de Deltawerken. Het attractiepark ligt midden in zee bij de pijlerdam die de Oosterschelde afsluit voor de Noordzee. Scheldestromen zomer 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 17