Rode bal Zeehonden zijn meesters in het spelen met water. Met een rode bal op een stok kun je hen veel leren. "We leren hen eerst met hun neus de rode bal aan te raken door er een visje op te leggen. Zodra ze dat doen zeggen we 'ok' en krijgen ze een extra visje. Als ze dit kunnen, leggen we er geen visje meer op en krijgen ze alleen een visje zodra ze de bal aanraken. En denk je dat we boos worden als ze het niet goed doen?", vraagt de trainer. "Nee", zegt Luuk. "Ik denk dat jullie hen straffen door geen visjes te geven." "Klopt. En dan geven we hen ook even geen aandacht", zegt Rebecca. in de lucht laten springen. Ook dat gaat hen goed af. Ze geven Bobbie zijn welverdiende visjes en die pakt hij gretig aan. Bob en Marley Na het bezoek laten de jongens de zeehonden achter in het water waar ze rustig verder dobberen en een dutje doen. Helaas hebben de jongens geen kennis kunnen maken met Bob en Marley. Rebecca: "Dat zijn geen zeehonden, maar twee brutale meeuwen die we hebben getraind, omdat ze anders steeds de visjes afpakten van de zeehonden. Als ze er zijn, draaien ze mee in de show met de zeehonden." Spetteren De jongens mogen natuurlijk met de zeehonden op de foto. De zeehonden geven graag kusjes. "Ze blazen wel hard in je gezicht", reageert Niek. Na de foto vindt Jens het tijd om de jongens even lekker nat te spetteren met het water van amper 5° C. Geheime teken Rebecca heeft de opleiding Dierenverzorging gevolgd en stage gelopen bij Neeltje Jans, later heeft ze zich gespecialiseerd. Nu houdt ze zich bezig met de zeehonden en -leeuwen op het park. Als ze de jongens ook het geheime teken voor het springen leert, mogen ze Bobbie 18 Naast: Niek en Luuk snijden de vis in stukken. De zeehonden eten samen 12 kilo per dag. Onder: Als Rebecca de jongens het geheime teken voor het springen leert, mogen ze Bobbie laten springen. Scheldestromen zomer 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 18