Stolpweg af Nieuw dagelijks bestuur Eind vorig jaar hebben we een fietspad aangelegd langs de Stolpweg, Nieuweweg en Zuiddijk tussen Dreischor en Nieuwerkerk. Vijf nieuwe veilige fietskilometers werden daarmee gerealiseerd. Helaas was er net onder Dreischor een onderbreking van 330 meter. Daardoor ontstonden twee oversteekplaatsen voor fietsers. Gelukkig duurde deze minder fijne situatie niet lang. Na een paar maanden hebben we het ontbrekende stuk fietspad alsnog doorgetrokken door de sloot te dempen. Onderin hebben we drainage aangebracht zodat het water toch goed afwatert richting het gemaal. Door de aanleg van dit ontbrekende stuk is de route helemaal af en wordt de doorgaande route tussen Nieuwerkerk en Dreischor nog veiliger. (DS) Dreischor Op 18 maart mochten de Zeeuwen naar de stembus. Ruim 48% maakte gebruik van hun stemrecht. Het CDA werd de grootste partij met vier zetels. Formateur Denis Steijaert is trots: "Het waterschap verdient een goed bestuur en dat is er nu weer voor de komende vier jaar. De keuze om een coalitie te vormen met de grootste fracties is logisch. We wilden recht doen aan de verkiezingsuitslag. In deze coalitie ziin onze wensen optimaal geborgd: een evenwichtig coalitieakkoord met een maximaal ambitieniveau, beperkte stijging van de lasten, een niet te hoog agrarisch gehalte en een zelfstandig waterschap voor onbepaalde tijd." Het dagelijks bestuur vertegenwoordigt 16 van de 30 zetels in de algemene vergadering. onveranderd. Gert van Kralingen gaat zich bezighouden met de waterketen en emissies, Rian de Feijter- de Feijter met wegen, groenbeheer en verkeersveiligheid en Bert de Smet met waterkeringen. Dijkgraaf Toine Poppelaars houdt handhaving, personeel en organisatie, communicatie en algemeen bestuurlijke zaken in zijn portefeuille. (MV) De portefeuilles van Denis Steijaert (financiën en grondbeleid) en Luc Mangnus (watersystemen en muskusrattenbestrijding) blijven Het nieuwe dagelijks bestuur bestaat uit Luc Mangnus (ongebouwd), Bert de Smet (bedrijfsgebouwd), Denis Steijaert (CDA), Toine Poppelaars (dijkgraaf), Rian de Feijter-de Feijter (Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen) en Gert van Kralingen (SGP). Scheldestromen zomer 2015 7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 7