stormseizoen. Dan werken we niet aan de 491 kilometer dijken en duinen die het waterschap beheert. Op 1 oktober begint het Stonnachth* 25 oktober: herfstvliegeren ZWmiïttmim.u Breder fietsen in duinen Zeeweringen klaar Uve nljemene venjndennj v/tn om bejhnn voljen? oihkr, vnn/f- Kj.SO nnn fi/\ kj-!-p:ffs(luU&jboMen. (j ^Jihrjiknpjiif-oein/he.nl Wie wel eens door de duinen tussen Zoutelande en Westkapelle fietst, weet dat twee meter fietspad niet heel breed is. Dit drukste waterschapsfietspad is binnenkort een meter breder. Tijdens het werk leiden we de najaarsfietsers om langs de N288, maar tijdens de (Nederlandse) herfstvakantie en het marathonweekend kunt u alvast een stukje proefrijden. Eind november is het fietspad klaar. De herfst staat vooral bekend om zijn stormen. Oorzaak van de levendige depressieactiviteit zijn de grotere tegenstellingen in temperatuur op het noordelijk halfrond. Toch is het najaar niet het seizoen met de meeste wind. In de winter en het voorjaar kan het ook hevig stormen en het aantal dagen met windkracht 6 of meer is 's winters zelfs veel groter dan in de herfst. De herfst telt gewoonlijk 9 dagen met een krachtige wind tegen 16 dagen in de winter. De winter neemt ook de zwaarste stormen van de laatste kwart eeuw voor rekening. De meest recente zware storm met een uurgemiddelde windsnelheid van windkracht 10 beleefde ons land op 27 oktober 2007. In Vlissingen zijn daarbij windsnelheden gemeten van 148 km/uur. (bron: knmij Op zondag 25 oktober kunt u meedoen aan het herfstvliegeren bij strandpaviljoen Caricole in Cadzand- Bad, duinovergang 8. Vliegeren kan tussen 11 uur en 15 uur. Alle vliegeraars zijn welkom. Laat die herfstwind maar komen! Na 18 jaar stopt projectbureau Zeeweringen. Het projectbureau is in 1997 in het leven geroepen om de steenbekledingen onderaan de Zeeuwse dijken te versterken. De glooiingen van de Zeeuwse dijken zijn weer op sterkte. In totaal is er 325 kilometer zeewering aangepakt voor een bedrag van 750 miljoen. MUËÊSh 14 door Sandra Minneboo Scheldestromen herfst 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 14