Zeeland kent 3 werkende vuurtorens: pompoenen Zeeuws vissersbreiwerk Een mosselzachte huid? In het weidse landschap van de Zeeuws-Vlaamse polder ligt kwekerij In Goede Aarde. Op 2, 3 en 4 oktober bent u van harte welkom in de tuin om te genieten van bloemen en planten in prachtige herfstkleuren. Als vuurwerk spetteren de fantastische kleuren van Aster novae-angliae en Vernonia. De koele nachten kleuren het grassenblad roder en geler. En is het fris? Dan houdt de pompoensoep van In Goede Aarde u warm. Toegang is gratis. Adres: Kapitalendam 7 in Biervliet. Klimbos Zeeuwse helden Op zoek naar een leuke bezigheid voor in de herfstvakantie? Voor kinderen vanaf 5 jaar is er een nieuw parcours in het Klimbos in het duingebied van Westenschouwen. Het parcours varieert van 1,5 tot 2 meter hoog en zit vol uitdagende hindernissen. Onderweg kom je allerlei hindernissen tegen: een loopnet, rollende kokosnoten, een golfbrug en nog veel meer klim- en klauterplezier. Locatie: parkeerplaats de rotonde, Duinpad 1, Burgh- Haamstede. Kosten: vanaf 7,- Westerlicht (Nieuw-Haamstede), op kerktoren van Westkapelle en Noorderhoofd (Westkapelle) Breien, een heerlijke bezigheid voor een stormachtige herfstavond. Een bezigheid van nu en vroeger. De Zeeuwse vissers hielden zich bij nacht en ontij warm in dik gebreide truien. In het boek 'Truien bij de vleet' vertellen Stefanie Huibregtse en Anja Geldof verhalen over Zeeuwse visserstruien. Ze zoeken tot op de bodem uit hoe de truien ontstaan zijn. De zoektocht brengt hen zelfs tot in Schotland. Het boek kost 24,95 en is te bestellen via www.tikkeltjezeeuws.nl Creatief met Geersdijkse Zaterdag 24 oktober: halloweendag bij de Pompoenwinkel in Geersdijk (Geersdijkseweg 20). U kunt er halloweenpompoenen uitsnijden en van alles te weten komen over eetpompoenen. U kunt diverse soorten pompoengerechten proeven en ook pompoenjam en pompoencakejes zijn verkrijgbaar. Op de bovenverdieping van de zaak kunt u terecht voor vele soorten en maten gedroogde fleskalebassen en kunt u hierover ook een workshop volgen. Bloeiende artisjokken maken deze dag helemaal af! Ti f. f Op zoek naar een origineel Zeeuws cadeautje? Denk dan eens aan de mosselscrub van Zlife. De scrub is fijn van structuur en bestaat uit jojoba, amandelolie en gemalen mosselschelpen. Een potje kost 22,95. Op www.zlife.nl staan de verkoopadressen. 15 Scheldestromen herfst 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 15