"Meest verkochte maten: dames 38/39, heren 42/43. Naast een kunstwerk van gouden schoenen nemen we plaats in het robuuste kantoor en eveneens distributiecentrum van Omoda. Boven ons hangt een lamp van wel honderden schoenlepels. "Wat een gebouw hè", verwondert lezer Maartje zich. "Als shopmanager werk ik bij kledingwinkel Vila in Goes en ben ik medeverantwoordelijk voor de inkoop. Ik ben benieuwd hoe ze hier de inkoop organiseren. Trouwens, zelf heb ik best een schoenentic, meer dan dertig paar." Mede eigenaar Wilhelm Verton (42), met zelf vijftien paar schoenen, geeft een rondleiding door het bedrijf. Van vader op zoons Ooit begon het bij overgrootvader Jacob Verton. Die zag dat de schoen het aan populariteit won van de klomp. Met paard en wagen ging hij langs de deuren om schoenen te verkopen. Wilhelm: "Mijn vader opende in 1961 Verton's schoenen in Zierikzee. In 1987 kwam daar een tweede vestiging in Middelharnis bij en begon mijn broer Lourus in het familiebedrijf. In 1994 stapte ik zelf ook in de schoenenwereld. In die periode kregen we onder verschillende namen vestigingen in Vlissingen, Middelburg en Goes. In het jaar 2000 hebben we alle vestigingen omgebouwd tot Omoda." "En waar komt de naam Omoda vandaan?", vraagt Maartje. Wilhelm: "Ons idee is altijd geweest om meer mode in schoenen te brengen. Op het moment dat we die naam verzonnen, zaten we in Italië. Van het woord mode kwam moda en uiteindelijk is het Omoda geworden." In de schappen In het magazijn staan nu 'slechts' 150.000 paar schoenen, "terwijl er plek is voor zo'n 200.000 paar", zegt Wilhelm. De rekken reiken tot aan het dak van de loods. Tussen de rekken rijden heftrucks waarin medewerkers vanuit het bakje de schoenen pakken die ze nodig hebben. Wilhelm: "Vanaf hier bevoorraden we dagelijks onze winkels en maken we bestellingen voor de webshop compleet." Passend We lopen door naar het achterste gedeelte van het distributiecentrum. Wilhelm: "Dit pand hebben we wel een beetje op de groei gebouwd hoor. Sinds 2014 zitten we op deze locatie van 9.000 m2. Voor die tijd hadden Blauw najaar 17 Schoenen in de Zeeuwse klei Wat is de schoenentrend voor dit najaar? Blauw is het nieuwe zwart! Dat geldt voor zowel mannen als vrouwen. De sneakers blijven en daar komen lage veterschoenen bij. Qua materiaal zien we steeds meer structuren (niet glad) en de punten van vrouwenschoenen mogen spitser. Bij de mannenschoenen zijn gespen weer helemaal terug en mag er meer kleur gedragen worden. Voor kinderen zien we veel laarsjes en grove zolen. Scheldestromen herfst 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 17