Dijkversterking Emanuelpolder Boeren bedienen krijgt fietspad Gerbernesseweg De dijkversterking van de Emanuelpolder bij Waarde ligt op koers. Afgelopen zomer is er hard doorgewerkt om te zorgen dat de dijk dit najaar weer voldoet aan de veiligheidsnormen. Het werk is bijna gereed. Er is een nieuwe dikkere kleilaag op de dijk gelegd. Ook is de kruin verhoogd en is de teen van de dijk sterker gemaakt. Het schorrengebied voor de dijk is een bijzonder natuurgebiedje, dat dient als broed- en rustplaats voor verschillende vogelsoorten. Die zijn zoveel mogelijk ontzien. En de Emanuelpolder? Daar keert de rust ook weer terug. Achter een veilige dijk. (AG) Fietsers tussen de auto's en grote tractoren op een drukke schoolfietsroute kunnen zorgen voor onveilige verkeerssituaties. Daarom leggen we dit najaar over een lengte van twee kilometer een fietspad aan langs de Gerbernesseweg tussen 's-Heer Abtskerke en Nisse. De vier kruispunten op de Gerbernesseweg worden voorrangskruispunten. De gemeente Borsele en de provincie Zeeland hebben in het verleden fietspaden aangelegd langs hun wegen in deze route. Drie jaar geleden hebben wij langs de Kloetingseweg een fietspad aangelegd. De Gerbernesseweg is de ontbrekende schakel. Zodra die er ligt, ontstaat er een complete veilige fietsroute van Nisse naar Goes. (DS) De groei van gewassen positief beïnvloeden. Onder bepaalde voorwaarden is dat voor Zeeuwse boeren in secundaire en tertiaire waterlopen mogelijk. Door het zelf plaatsen, onderhouden en goed bedienen van een eigen stuw, kunnen boeren het waterpeil in deze sloten meer sturen. Denk aan het vasthouden van water in drogere perioden zodat droogteschade beperkt of voorkomen wordt. Omdat de locatie van de stuw erg bepalend is voor het resultaat, adviseren we boeren om eerst contact op te nemen met onze opzichters. Die overzien de situatie en kunnen helpen zoeken naar de meest geschikte locatie. Kijk voor de opzichters per gebied en informatie voor het aanvragen van een stuw op www.scheldestromen.nl/waterconservering. (J1G) 6 *f rekker- museum Scheldestromen herfst 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 6