Waterplanten in Cadzand-Bad In heel Zeeland is tot nu toe ruim 235 kilometer aan natuurvriendelijke oevers (nvo's) aangelegd. Dit is gedaan om een goede waterkwaliteit te bereiken en te behouden. Om te weten hoe de nvo's zich hebben ontwikkeld en hoe de waterkwaliteit scoort, beoordelen we de nvo's de komende jaren uitgebreid. Dit doen we door onderzoek in het veld, in het laboratorium en via luchtfoto's. Een goed ontwikkelde oever is begroeid met riet, moerasplanten en er zijn waterplanten aanwezig. Op diverse punten langs de oever wordt de vegetatie geïnventariseerd. Waterplanten harken we uit het water om de soort en het aantal te kunnen bepalen. Ook kleine waterdiertjes worden geïnventariseerd. In het laboratorium bepalen we onder andere het zuurstofgehalte, het gehalte aan voedingsstoffen en de hoeveelheid plankton. In een later stadium van de inventarisatie doen we ook onderzoek naar de visstand. (CdP) Dat in Cadzand-Bad hard gewerkt wordt, is niet te missen. We zijn er de kust aan het versterken. De strekdammen langs de uitwateringsgeul maken we langer, hoger en steviger. De afgelopen maanden is de westelijke strekdam gebouwd. Deze dam is zo goed als klaar. Daarna gaan we met de oostelijke strekdam aan de slag. Als de twee dammen klaar zijn, komt daartussen een moderne jachthaven met 125 ligplaatsen. Ook komt er een havengebouw met een restaurant met prachtig uitzicht over het water. De nieuwe duinen en duinpaden in Cadzand-Bad krijgen steeds meer vorm. Er zijn aparte paden aangelegd voor fietsers en voetgangers. In het najaar worden de duinen verder vormgegeven, beplant met helmgras en richten we de paden in met sfeervolle rust- en zichtpunten. Eind dit jaar is de kust weer veilig en half 2016 is het volledige project klaar. Wilt u zien hoe Cadzand-Bad er na de metamorfose uitziet? Bekijk dan het filmpje over CADZAND-Maritiem. In minder dan vier minuten krijgt u uitleg over het project en een prachtige animatie te zien van het eindresultaat. Kijk op www.youtube.com, zoekterm: CADZAND-Maritiem. (SF) 7 Cynthia de Kruijff is hydrobiologisch analist bij het waterschap Wr Scheldestromen herfst 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 7